Reddi miras hakkında

Mahkemeden süresi dahilinde alınan kesinleşmiş reddi miras kararımız var. Fakat belirli aralıklarla kamu yada özel üçüncü kişiler borcun tahsili için tebligat yolluyor.
Bu durumda tüm aile bireyleri panikle mahkemeye giderek davanın tarafı olmadığımıza dair dava açıyoruz (avukat yönlendirmesi bu şekilde )
Bu işin kökten çözümü var mıdır? Her seferinde mahkeme ve avukat masrafı zaman kaybı ve stres yaşıyoruz

Yolu yok
Ama dava açmaniza da gerek yok
Aynı yoldan geçmiş biri olarak her seferinde karari bir dilekçe ekinde mahkemeyse mahkemeye, icra daireleriyse oraya veriyorum.
Dava acilacak bir sey de yok doğrusu. Daha bugün tapu tescilinin bozulma davasına gönderdim bir örnek.
  • fempusay  (28.09.21 00:09:00)
borçlu olunan kurumlara reddi miras belgenizi gönderdiniz mi? zaten onların size açtığı bir dava var niye tekrar siz dava açıyorsunuz anlamadım. reddi miras olsa bile bankalar dava açıyor maalesef çünkü yasal bir itiraz süresi var. ya tutarsa yani. avukat da bu süre zarfında itiraz dilekçesi veriyor. her seferinde avukatınız ayrı ücret mi talep ediyor?

  • bana bir nick verin  (28.09.21 00:16:14)
Dava açmaya gerek yok. Yazı gönderen kurum ve şirketlere mahkeme kararını göndermeniz yeterli.

  • robin one persie  (28.09.21 07:21:17)
Avukatınızı bir gözden geçirin bence.

Belgeyi kuruma, ilgili mahkemeye iletmeniz yeterli olmalı, her seferinde karşı dava açmak da neymiş.
  • chicha_v2  (28.09.21 09:42:31)