Kolay sebze yemeği tarifleriniz alınır

Birkça hafta tekim evde hanım olmayacak sürekli dışardan söylemek istemiyorum. Şöyle beni 1-2 gün idare edecek çok zaman almayan yani işten gelince hemen yapabileceğim yemek tarifkeriniz alınır. Teşekkürler

2 yemek kaşığı salçayla suyu kaynat tuz dök sonra eline geçen bütün sebzeleri dilimleyip içine koy

  • nahtoderfahrung  (27.09.21 20:24:24 ~ 20:24:47)
kabak seviyorsanız tek kişi için yaklaşık 10 dakikada fırına verebileceğiniz çok lezzetli bir tarif:

1 kavanoz menemen sosu veya rendelenmiş domates
1 yemek kaşığı domates salçası veya domates biber karışık salç
zeytinyağı
2-3 kabak
labne
baharatlar

kabakların hazırlığı (birkaç dakika)
kabakların kabuklarını soyun.
uzunlamasına ince ince dilimleyin ve dilimleri bir tabağa yan yana dizin biraz tuzlagın

labnenin hazırlanması (birkaç dakika)
180-200 gr labneyi büyükçe bir kaseye boşaltın. çok azıcık sarımsak tozu, kekik, fesleğen, azıcık pul biber, tuz, azıcık karabiber, kuru dereotu koyup cips sosu yapıyormuş gibi karıştırın.

domates sosun hazırlanması (birkaç dakika)
1 bardak domates sosu veya rendelenmiş domatesi veya menemen harcını 1 yemek kaşığı salça, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın.

birleştirilmesi (birkaç dakika)

borcama domates sosu dökün.
bir dilim kabağı alın, üzerine ekmeğe tereyağı sürer gibi labne dolgusundan sürün. bu dilimi borcama koyun. sonra her dilim için aynı şeyi yapın. borcama dizin. üst üste 3-4 dilim olsun. lazanya gibi düşünebilirsiniz.

önceden ısıtılmış 180 derece fırında 30 dk yani kabaklar yumuşayana dek pişirin.

dilerseniz 20. dakikada fırından çıkarıp üzerine kaşar peyniri serpip bir 10-15 dk daha fırınlayabilirsiniz.
  • la lykia  (27.09.21 21:28:56)
genel olarak basic yemekler basit zaten, patates, kabak, patlıcan, mantar, türlü, kereviz yapabilirsiniz. ıspanak yıkanmış alırsanız o da kolay olur. haşlanmış alırsanız bezelye de kolay olur. garnitür alırsanız enginar da kolay olur. sebzelerin hepsini yağlayıp baharatlayıp fırında yapabilirsiniz. Karnabahar brokoli haşlayıp yoğurtlayabilirsiniz.

  • Olric  (27.09.21 21:30:49 ~ 21:31:53)
bir de patlıcan pizza çok kolay ve lezzetli bir tariftir.

şu tarifi hazır rendelenmiş domates sosu ile yapabilirsiniz domates soğam kavurmayla uğraşmadan.

www.google.com
  • la lykia  (27.09.21 21:31:53)
Şunu borcamda yapıp fırına atsam olur mu ki

www.instagram.com
  • condom kurşunu  (27.09.21 21:58:26)
etli ve güveçte olanını hiç denemedim ama fırında karışık kızartma yapıyorum.

patlıcan ve patates kızartmasını biraz yağlayıp fırın tepsisine diziyorum.

kabak isterseniz kabağı da biraz galeta ununa bulayıp yine tepsiye.

sonra atıyorum 200 derece fırına kızarana kadar.
  • la lykia  (27.09.21 22:03:14)
www.instagram.com

bu tarifi de denemek için kaydetmiştim geçen gün.
  • la lykia  (27.09.21 22:06:09)
@nahtoderfahrung'un verdiği tarif gayet yeterli. Çok zaman almayan işten gelince hemen yapabileceğim demişsiniz zaten, sofistike tariflere hiç girmeden bunu yapıp geçin sebze seviyorsanız hiç sıkıntı olmaz.

  • evandro roncatto  (27.09.21 22:13:40 ~ 23:21:27)
fırın varsa dileidğinizi fırın poşetine koyup, baharat sos vs ekleyin. poşete 2-3 delik açmayı unutmayın. ısınmış fırında 15-20 dk pişirin. (patates varsa ön pişirme yapın ya da daha uzun fırında kalsınlar)

  • barankovan  (28.09.21 10:31:21)
erişteli yeşil mercimek yemeğini/çorbasını çok yapıyoruz biz. yeşil emrcimekler haşla, salçaya soğanı kavur, mercimekler +1 avuç erişte + su+ baharat.

erişteler yumuşayınca ocağın altını kapat.

afiyet olsun.
  • benaslinda  (28.09.21 10:56:00)