[]

Anneyi Psikologla Görüştürmek

2 sene içinde ailede çok kayıp yaşadık. Babannem, babam, anneannem... bunlar arka arkaya geldi.

Annem de çok etkilendi bunlardan gibi hissediyoruz. Biraz hevesi falan kaçtı bişeylere. Telefonu dışında bir şeylerle ilgilenmiyor çok. Bu pandemi falan da etkiledi. Zaten kolay etkilenen bir bünye.

Televizyon izlerken bile çok sevdiği bir oyunu var, şehir falan kurduğu onunla oynuyor. Muhtemelen oraya kaçıyor kafa olarak.

Bir psikologla görüşmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz ama "hadi gel gidelim" demek ters teper gibi. Bunu nasıl organize etmeli?

Bir de özellikle 60 yaşında birinin rahat iletişim kurabileceği bir psikolog nasıl aranabilir? Aile terapisti mi?

 
"Bizim bir arkadaşın annesinin şöyle sıkıntıları varmış, bi psikoloğa gitmiş, bayaa iyi gelmiş" gibisinden bir senaryoyla konuyu açsanız?


  • green knight  (28.09.21 01:51:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.