oyun bilgisayarı önerir misiniz?

Merhaba duyurunun güzel insanları,

normal gündelik kullanım ve arada bir basit counter strike gibi sıkılınca bir iki ateş edip botlara karşı stres atacağım, fm menajerlik, call of duty 2 - 3 oynayabileceğim ve bu oyunlardan herhangi birini oynarken tandır kıvamına gelmeyen makul derecede ısınan bir oyun bilgisayarı almak istiyorum. bütçe 10bin tl. Bu işlerden pek anlamayan bi arkadaşınız olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

not: laptop

kasa mı istersiniz laptop mu?
istediğiniz oyunlar daha düşük ekran kartlarıyla da çok rahat oynanır ama bence almışken iyisini alıp çok uzun süre kullanmak daha mantıklı.

eğer kasaysa: www.itopya.com

laptop: www.hepsiburada.com

kasa yanına monitör alacaksanız 144-165 hz oyuncu monitörlerine çok para vermenize gerek yok. ips panelli 60-75 hz standart bir monitör işinizi görür. onlar da ortalama 1000 lira civarı.
  • golgi aygıtı  (27.09.21 12:22:04)
www.hepsiburada.com

Laptop ise bu modeli önerebilirim.
  • ripvanwinkle  (27.09.21 12:22:44)
Lenovo Legion Y540 kullandım fena değil. 1660ti var üstünde.

Asus TUF 1660ti'li bir arkadaş aldı geçen çok memnun.

Eşime Razer Blade 15 2020 aldım yine 1660ti var üstünde beğendim şahsen çok çok kaliteli.

Bunları öneririm. 1660super/1660ti altına düşmeni önermem ekran kartında. 1080p'nin midrange kartı budur. Uzun süre götürür. Ha bütçe varsa 3060'lı bir şeyler öneririm zira rt core sayesinde dlss 2.0 kullanarak uzun yıllar fps sorunu çekmezsin.
  • bana kedicik derdi  (27.09.21 14:06:34)
Not: 3050 ve 3050ti gibi 4gb vram'li laptopların geleceğini pek parlak görmüyorum.

  • bana kedicik derdi  (27.09.21 14:09:21)
Üstteki arkadaşın önerdiği gibi 1660 veya 1660ti çok daha iyi olur tabii ama bütçenizi 3 - 4 bin tl aşacak olduğu için 3050 önerdim. 3060 almaya kalkarsanız zaten minimum 5000TL daha ödemeniz gerek.

  • ripvanwinkle  (28.09.21 09:45:36 ~ 09:46:03)
basit oyunlar oynayacaksanız, ufak gpu'lu iş laptoplarına bakabilirsiniz, yük olarak da hafif olurlar.

mx350'li bir 14 inç laptopta hem menajerlik, csgo gibi oyunları oynayabilirsiniz, hem de yükte hafif olur zira bu iş laptopları ağırlık konusunda 1kg civarında oluyorlar. bu modellerin cpu'ları ve gpu'ları enerji tasarruflu ve hafif oluyorlar.

eski cod oyunlarını da oynayabileceğinizi düşünüyorum, ilgilendiğiniz oyun adının yanına mx350 yazıp call of duty youtube videolarına bakmayı deneyin.
  • andy kaufman 2  (30.09.21 15:14:38)