sıfırdan çevre nasıl kuruyorduk?

hayatım boyunca hep bir şehirde yaşadım. şimdi Ankara'ya taşınıyorum ve her şey sıfırdan olacak. yalnız kalabilen bir insan değilim. çok da güzel bir çevreyi bırakıyorum arkamda. sinemaya, tiyatroya, gezmeye, yemeye hep birileriyle giderdim. var mı bunu tecrübe edenler?

Valla bulunur bisekilde dert etme bence. Niye tasiniyorsun mesela? Is icinse baslarda isteki kisilerle takilabilirsin, okul icinse okuldan falan birilerini rahat bulabilirsin. Yok onlar olmuyor dersen internetten falan birileriyle bulusabilirsin ya da genelde tanidigin birinin bir arkadasi falan oluyor gidilen yerde. Iste onlarla bir bulusma falan olabilir ve onlarin cevresiyle bisekilde tanisilip yavastan yavastan cevre kurulabilir falan filan. Secenek cok yani.

  • j r r tolkien hayrani  (26.09.21 22:34:33)
aynı olayı şehir değiştirince ben de yaşamıştım. Etrafınızdakilere ön yargı ile yaklaşmadan tanışmaya çalışırsanız yavaş yavaş çevre ediniyorsunuz gerek iş yerinden gerek okuldan. Yeni tanışacağınız insanları eski çevrenizle karşılaştırmayın bence yapılan en büyük hata o. Ben yeni insanları hep eski arkadaşlarım gibi değiller deyip yakınlaşmamıştım meğerse gayet iyi insanlarmış gün geçtikçe fark ettim.
son çare olarak tinder da indirebilirsiniz. (o kadar yalnızdım ki bunu bile yaptım ve pişman değilim.)

  • fuurkan  (26.09.21 22:38:48)
"Yeni tanışacağınız insanları eski çevrenizle karşılaştırmayın..."+1

ama ben burada negatif taraftan alıyorum, yeni arkadaşlarınızı eskileriyle karıştırıp eskilere davrandığınız gibi samimi içten davranmayın. biraz zamana bırakın kimin ne olduğu ortaya çıkar.

bir de eski arkadaşlarınızla yaptığınız aynı aktiviteleri yapacağınız beklentisine girmeyin.

bence tabii ki...

soruya gelince, okulda çevre kolay oluşuyor, işte ise insanlar biraz daha durağan yaşayabiliyorlar, malum günün yorgunluğu, hayat şartları... yine insan ilişkilerini rahat kurabilen biriyseniz biraz gözlemleyerek kafanıza uygun insanlarla çevre edinebilirsiniz.
  • issiz karga  (26.09.21 22:53:43)