Cpu soğutucusu? ikisinden biri ?

işlemci soğutucusu alıcam fakat karar veremedim? aradığım özellik sessiz olması ve soğkluk. zaten herkes bunları bekler bir fandan. birde cnps9700 ile 9500 arasındaki fark nedir bilen var mı dostlar?

ilki ve meyilli olduğum: Zalman CNPS9700 LED
www.pcworld.com.tr

ikincisi ise : Zalman CNPS8700
www.ocmodshop.com

çok anlamam ama ikisi arasında bariz ağırlık farkı var, 8700 yaklaşık 300 gr daha hafif. Eğer aralarında çok fiyat farkı yoksa ve kasanda işlemci fanı için bolca boşluk varsa 9700'ü tercih et derim. soğutmada da 9700 daha başarılı olabilir gibi geldi bana, bağımsız heatsinkler falan, cpu ısıtma ihtiyacına göre değişir :)

  • stephen dedalus  (03.06.10 20:17:41)
ilk linkte yazmamıs ancak 9700 un sogutma alanı daha yuksek gibi. daha iyi sogutur yanı.

  • bryan fury  (03.06.10 22:38:47)
9700un bakir kanatciklarinin alani cok daha fazla. daha iyi sogutur. soyle de bisey buldum:

www.tomshardware.com
  • jupiterianvibe  (04.06.10 08:21:23)