Katlanır bisiklet önerisi

Sahilde, mahallede vs sürmek için katlanır bisiklet almak istiyorum. Sizin kullanıp memnun olduğunuz bir model var mı? Daha önce üç vitesli kullandım aşırı yavaş olmasını sevmiyorum bisikletin. 21 vitesli katlanır bisikletler nasıldır mesela? Bi de dahon’u duydum iyidir diye... beş bin küsür para verip bu markadan almak mantıklı mı? Sorularım bunlar :)

Geçen burada yine katlanır bisiklet sorusu vardı o yüzden bakmıştık, hız için vites sayısı değil dişli oranları önemli

7 vitesli bisikletlerde kullanılan diş oranları 21 viteslilere göre daha yüksek hıza çıkmanı sağlıyordu, hoş sahilde mahallede ne kadar sürat yapabilirsin 7si de 21i de yeterince hızlı gitmek için uygun
  • freebird5406_2  (26.09.21 17:13:18)
dahon iyi marka zaten dahon'dan da iyisi brampton ama fiyatı iyice uçmuştur. dahon'u getirenlerin arkasındakiler iyi firmadır da olay yine müşteri memnuniyetine dönüyor. bir şey oldu mu suçu hep sana atacak değil de kabullenip, sana destek verecek firmada bitiyor. alacağın bisikleti görme şansın varsa, malzeme kalitesine bak derim. katlanır bisikletlerde katlanılan yerler yani menteşe kısımları önemlidir. dahon vb. firmalar menteşe kısmına güvenir ve garanti verir. hatta birçok böyle firmanın kendine özgü katlanma patenti vardır...

  • evimin paspasi  (26.09.21 19:27:58)
3 ve 6 vites brompton'un var, mutluyum.
vites hizli gitmesindeki ilk kriter degil ama rol oynuyor. chain ring destirerek bisikletini yavas ama yokus yukari kolay cikan ya da hizli ama duz zemine gore modifiye edebilirsin

  • try again fail again fail better  (26.09.21 20:48:19)
Tern, Dahon, Brompton kaliteli ama yüksek fiyatlı ürünler sunuyor. Ümit, Mosso, Bisan gibi markaların daha ekonomik ama gayet iyi modelleri mevcut. Şahsen Mosso Marin modellerini tavsiye ederim.

  • creepy  (26.09.21 21:12:20)
Mosso düşünebilirsin yokuşta keyif vermez ama bence. Bu işin kralı Dahon ya. Çok beğeniyorum ben. Kullandım da dahon. Harbiden farkı hissettiriyor. İyi bir bisikletiçiden bakımlı, temiz bir 2. el alabilirsiniz bu arada.

  • westblack  (26.09.21 21:34:21)