[]

istanbul taksi problemi

Oncelikle uzundur disaridayim. 2 senede bir gidip geliyorum. Eskiden 3-4 gibi surucu degisimi yuzunden almazlardi, ona alismistik. Durdurunca kisa mesafe olursa fazladan 3-5 lira atardin onu da cozerdin. Abi adamlar artik gunun hangi saati olursa olsun almiyor. Duraklarda da taksi yok. Onumden bir suru bos taksi geciyor birini cevirebilmis degilim, eskiden el kol falan mesgul olduguna dair bir isaret yaparlardi o da yok, gorunmez gibiyim resmen.

Mevzu nedir, ceviren nasil ceviriyor biri aciklarsa sevinirim. Deliriciiim.


 
taksi büyük problem, haklısınız.

o boş geçen taksilerin çoğu bitaksi'den falan yolcu almaya gittiği için almıyor.
bitaksi gibi uygulama kullanmak en mantıklısı bence, dediğiniz gibi yoldan bulmak artık imkânsıza yakın.
  • blatta hiberna  (26.09.21 15:26:52) 
son zamanlarda iyice azıttılar, İmamoğlu'na karşı bi duruş mu nedir bilmiyorum.

Ben geçen Gayrettepe'de (bak iş merkezlerinin olduğu en merkezi yerlerden) taksi bulamadım, üstüne bitaksi ile baktım taksi yoktu :D şaka gibi, komisyon var diye bitaksi de kullanmıyorlar artık veya bitaksi/überde atıyorum 4dk mesafede oluyor, kabul ediyor sonra "ne tarafa" diye mesaj geliyor veya arıyor, bana birkaç kere "orada trafik var abi yol yapımı var giremem" diyip benim iptal etmemi falan istediler.

taksi durağı bulup oradan istemek mantıklı ama orada da mesafeye göre laf edebilirler.
  • nhk ni youkosu  (26.09.21 15:39:19 ~ 15:39:58) 
Bizim oradakiler bitaksiyi açmıyor bile. Bitaksi ile bakıyorum taksi yok, durağa yürüyorum 2 tane duruyor orada. Müşteri bulma derdim yok ki, niye komisyon vereyim dedi bitanesi.

Taksi mecburi ise 15 dk erken çıkıyorum, denk getirmeye çalışıyorum. Civarda belli noktalar var oraya yürüyorum ya da, illa denk geliyor.
  • Bruce  (26.09.21 16:22:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.