kolay alternatif kahvaltı önerileri?

kahvaltı yapmayı çok seviyorum. fakat yurtta kalacağım için benim için büyük bir dert olacak. buzdolabı büyük değil, mutfak pis. ne yapsam şöyle güzel, hızlı hazırlanan, beni mutfakla çok ugrastirmayacak bir kahvaltı hazırlayabilirim kendime?

2x haşlanmış yumurta, domates salatalık + peynir + zevkine göre ekstra tek kullanımlık gıdalar örn namet hindi füme

  • nahtoderfahrung  (25.09.21 18:24:15 ~ 18:24:45)
Ziyafet değil ama pratik

Yulaf ezmesi
Süt (en küçük kutulardan alırsan her birini tek seferde kullanırsın, kapalı oldukları sürece bozulmaz)
Muz
Tarçın

Bunları 15 dk bir çanakta bekletip yulaf yumuşayınca yiyebilirsin
  • freebird5406_2  (25.09.21 20:09:20)
Haslanmis yumurta ile beyaz peyniri catalla ezerek karistir. Sandvic ekmeginin icine sur, bir de hindi fume ekle araya. Ben bunu cok seviyorum... Eger Disarida degil de evde yiyeceksem bir de tabaga domates salatalik vb dogruyorum.

  • invictae  (25.09.21 22:04:47)
ugrasasim yoksa en pratik sey 3 yk granola + 3 yk yogurt oluyor. bazen de granola yerine 3 yk yulaf ezmesi 1 yk dut kurusu 10 badem 1 ck tarcin koyuyorum.

  • in vino veritas  (25.09.21 22:28:42)
haslanmis yumurta +1
yulaf +1

bir de tam bugday ekmegine soguk sandvic: salam+kasar+marul+azicik zeytin ezmesi

odanizda elektrikli ev aleti kullanma sansiniz var mi?

mutfagi kullanmak istemiyorsaniz belki bir secenek olabilir.

bizim yurtta yasakti ama herkes kullaniyordu. eger yakalanilirsa donem sonuna kadar el koyuluyordu. mantigi da tabii yangin cikmasini vb onlemek.

ben yurtta kaldigim 5 yil icinde neredeyse hic mutfagi kullanmadim. bizimki de pis oluyordu.

odamda kucuk bir kettle (ona izin vardi), en kucugunden tek goz elektrikli ocak ve en kucugunden tost makinesi vardi.

ocakta yumurta hasliyordum, omlet yapiyordum.

isim biter bitmez kilitli dolabima kaldiriyordum, hic yakalanmadim :)

sunlara biz goz atabilirsiniz.
elektrikli tavalar cikti ornegin su ktep icin olaninda omlet de yapiliyor diye biliyorum.

bunlar zaten elektrikli alet oldugu icin sadece silebileceginiz, mutfaga goturup yikamaniza gerek olmayacak aletler.

www.sinbo.com.tr

  • la lykia  (26.09.21 01:02:43)
yoğurt+bal+müsli

yoğurdu kaba dök balı ekle karıştır içine yulaflı, kuru meyveli ve fındıklı müsliyi ekle karıştır 2-3 dakika içinde tüket.
  • orpheus  (26.09.21 01:25:38)