MacBook pil değişimi hk.

15 inç retina ekranlı MacBook Pro sahibiyim (Mid-2014). 2270 döngüden sonra artık pilim servis uyarısı veriyor. İstanbul'da yaşamadığım için yakınlardaki Apple yetkili servisine pil değişimi için ulaştım, 2000 TL civarı pil değişimi için, 3700 TL civarı da top case değişimi için (servis inceledikten sonra gerekmeyebilirmiş de) ücret istediler. Apple Türkiye'nin sitesinde pil değişim ücreti yaklaşık 1700 TL olarak gösterilmekte. Yabancı sitelerde Apple'ın çalışanlarına pil değişimi esnasında top case'i de değiştirmeleri gerektiğini öğütlediği belirtilmiş. Cihazı pil değişimi için Apple Store'a götürsem top case'i de değiştirirler mi? Onun için ekstra ücret alırlar mı? Pil değişimi için cihazını götüren arkadaşlar tecrübelerini yazarsa sevinirim.

ben 2016 pronun değiştirdim ama kronik sorun vardı klavye ile ilgili, o kapsamda değiştirdiler sanırım 5-6 ay önce. top case de değişti. daha doğrusu klavye, pil, top case ne varsa değiştirdiler. toplu olarak hepsine işlem yapabiliyor olabilirler yani. ücretsizdi benimki.

  • passion rules the game  (24.09.21 13:27:13)
top case i neden değiştiriyorlar? ne garip olay. ben eski top case imi tercih ederim mesela.

  • holy biblo  (24.09.21 13:53:04)
pil şişme yaptığında ekran tam kapanmıyor, touchpad çalışmıyor aluminyum kasa olduğu için kasa yamuluyor muhtemelen onun içindir.

ben kendim aldım değiştirdim pil 87 dolar + kdv civarıydı, zaten son derece basit bir işlem.

buradan almıştım.
www.dataservis.net
çok memnunum ama buradan pil değiştiren bazı arkadaşlar memnun kalmamış, kalibrasyon olayını iyi yapmadıklarından sanırım

buradan pil alırsan eğer ikili tornavida seti geliyor ama içini açıp bakmadan modelini bulabilir misin bilmiyorunm,

mac'in altında yazar gerçi kasa numarası vb
  • killerbee  (24.09.21 14:44:46 ~ 14:45:32)