Web siteleri

Web siteleri nasıl para kazandırıyor? Sağda, solda çıkan Google reklamları gerçekten para kazandırıyor mu? Kazandırıyorsa neye göre ne kadar kazandırıyor?

Ekşi Sözlük'te her gün değişen ve sadece bir gün gözüken reklamlar ne kadar kazandırıyordur?

Ek sorum da şu. Web sitesi yapmayı öğrenmek için nereden başlayabilirim? Hazır tasarımlı sitelerden bahsetmiyorum bu arada. Yazılım gerektiren sitelerden bahsediyorum.

ek soruna cevap. tek başına site yapılmaz. yapılır da ya çok basit bir kişisel site olur yada hazır cmslerle yaparsın. o çok para kazananan kurumsal siteleri ekipler hazırlıyor. en kaba tabirle rakiplerle yarışacak sektöre uygun sıfırdan bi site yapmak için.

uxçi, tasarımcı, front endçi, backendçi, seocu, veri tabancı lazım.
  • buenosdias  (23.09.21 23:44:35)
Ekşisözlükte temanın değiştiği ve tüm gün sitenin reklama dönüştüğü reklamlar günlük 80-100k TL civarıdır diye tahmin ediyorum.

  • mg3929  (24.09.21 00:26:35)
@mg3929, öeh, günlük 100 bin çok değil mi?

  • dissendium  (24.09.21 00:29:13)
Dün reklam sektöründen bi arkadaşla görüşüyorduk, mesela şu an sitelerde görülen tam sayfa reklamlara, kişi başı 8 TL veriyormuş Trendyol. Tam olarak kaçta kaçı site sahibine gidiyor bilmiyorum, ama günlük 10k tekil ziyaretçisi olan birinin 50k kazanması çok garip değil gibi.

Ek sorunuz için de cevap freecodecamp, fakat o kadar basit bir iş değil, haberiniz olsun. Ciddi emek istiyor yani. Minimum 1-2 yıl gerekir ortalama bir şeyler (misal duyuru gibi bir site) yapabilecek seviyeye gelmek için.
  • plutongezegendegilmi  (24.09.21 07:06:28)
Çok değil. Televizyonda 20-30 saniyelik reklama alıyorlardır o paraları

  • mg3929  (24.09.21 11:44:20)
elinizde fikir yoksa, yani websitenizde yer alacak şeye karar vermediyseniz website yapımını öğrenmenize gerek yok bence.

template vs kullanarak çok dolu dolu içeriği olan bir dolu websitesi var. önemli olan içerik ve bu içeriği insanlara nasıl ulaştırdığınız (daha doğrusu bu içeriği okumaları/incelemeleri için ne kadar kişiye ulaşabileceksiniz)
  • co2s2  (24.09.21 14:23:05)