[]

Online Kozmetik Satışı

Kozmetik markalarının ürünlerini online olarak satma fikrimiz bulunuyor. Rekabet ile ilgili bazı sorular var kafamızda. Üretici marka, anlaşma/iş birliği yaptığı satıcısını fiyat rekabetinde nasıl destekliyor ve koruyor? Marka, ürünlerinin kendi liste satış fiyatında veya üzerinde satılmasını talep ederse, tüketici yine de bizden satın alma ihtiyacı duyar mı?

Tüketici, bir ürünü aynı yada daha uygun fiyatla markanın kendi sitesi yerine neden başka satıcıdan alma ihtiyacı duyar?

Not: Bu arada fiziki kozmetik mağazaları, ulaşılabilirlik açısından avantajlı olduğu için tercih edilebilir fakat online satıştan bahsediyorum.

 
Kozmetik imalatçısı ve toptancıya mal veren biri olarak diyeceğim ilk şey online işi ile mağaza işini birbirinden ayırmayın. Çok büyük ve kurumsal firmalar hariç fiyat baskısı uygulayacak firma sayısı yok gibi, bu firmalar ülke çapında sizin gibi binlerce firmaya mal satıyor. Düşük fiyatla mal alma konusunda 2 kritik hiç değişmiyor, ya çok mal çekip iskontoya gireceksiniz ya da çok mal çekip mf ( mal fazlası ) talep edeceksiniz ki fiyat kırabilesiniz.

Örneğin M... marka turuncu saç spreyini fabrikanın piyasaya verdiği fiyatın altında satış yapabilirsiniz , tek şartı o ürünü 1 kamyon alırsınız verilen mf gani gani yeter size, bu da şu çıkmaza sürükler sizi ; sadece bir sprey için bütçede kocaman bir delik. Kaldı ki yüzlerce kalemi olan bir sektör.

Şimdiden hayırlı olsun, bol kazançlar.
  • synax  (22.09.21 23:50:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.