Kartal'da güvenilir ekspertiz

Akşam iş çıkışı saat 16:30 gibi ekspertize gitmeyi düşünüyorum. Kartal'da geçen haftalarda Tarcanlar'a gittim ama hem çok pahalı hem de randevu sistemi yok. 16:30'da gittiğimde üç saat beklememi söylemişlerdi.

Önerilerinizi alırım (sadece motor, performans vb baktıracağım)

motora ekspertiz olmaz. hani temel şeylere bakılır yağ yakıyor mu, garip ses var mı gibi ama yüzlerce çeşit motor var ve ustası olmayan o motorun hasarını tespit edemez.

adam motora katkı atmıştır geçici olarak her şey düzgün çıkar. bunun dışında dyno ile yapılan performas testi tamamen boş bir iş. 150 liralık lambda sensor bozuktur motor performansı %50 çıkar çok kötü dersin. motorun trigeri-devirdaimi hiç değişmemiştir ama katkı vardır oynama vardır %95 çıkar oh çok iyi diye alırsın. 1 ay sonra hararet yapar conta yakar mesela. ya da trigger kopar bir motor parası masrafın olur. ve bunu hiç bir ekspertiz sana söyleyemez.

motora baktıracaksan o markanın ve o motoru tanıyan bir ustanın olduğu bir servise gidip talep etmelisin. motoru tanıyan usta kaç kmde hangi bakımın gerekeceğini, vidasının temizliğinden trigger kapağının açılmadığını bilir. motora şöyle bir baktığında ne kadar bakımlı olduğunu sana söyleyebilir. ama gene de motor kapalı bir kutu. tamamen ekspertizi mümkün değil. (yağ ve su örnekleri alıp kimyasal analizlerle yapılan testler var o mesela fikir verebilir.ama trde yapan sanırım yok)
  • orpheus  (21.09.21 19:18:58 ~ 19:22:21)
Hocam motor performans icin alacağınız arac ne marka ise o markanin servisine goturun derim, onceden bakip o civsrda bir ozel servis bulup konusun, oraya goturun. Motora yapilacak ekspertiz sinirli.

  • stavro  (21.09.21 19:25:18)