Mersin'de mekan oneresi

Aile ziyareti icin Mersin'deyim 1 haftadir. Annem aksam lokanta tatlici tarzi bir yerlere gitmek istiyor ama:

1. Babamin ayagi sakat ve araba kullanamiyor. Ben de kullanmayi bilmiyorum dolayisiyla Mezitli'den taksiyle rahat gidilebilecek bir yer olmali.
2. Hem annem hem babam pek yuruyemiyor bel agrisi ve sakatlik vb gibi nedenleren. Dolayisiyla taksi biraksin, sonra da yakinin/kapisindan alsin tarzi bir durum tercihimizdir. Mesela Mersin Marina'ya gitsek taksi nerede birakir, ne kadar yurumeleri gerekir kestiremedim.
3. Acik havada oturulacak yeri olan bir mekan olmali. Deniz kenari/manzarasi olsa daha da guzel olur ama sart degil.
4. Ben Mersin'i pek bilmiyorum.

Marinada açık yerler var, hem denizşn de kenarı. Ama araçla gidince, araç otopark kısmında sizi bırakacak. Mekan ararken va illaki yürünecek. Annen baban ne kadar yürüyebilir vs bilmiyorum. Aslımda çok kısa bir yürüme olur.

Bu arada bütçe ve aradığınız standardı bilmiyorum.

Sahilde aşina restoran vardı. Hala vardor sanırım. Bilşndik bir yerdir. Kalştesi hizmeti iyidir. Tam sahil yolunda. Yani kapısında arabadan inip içeri girebiliyorsunuz. O sahil şeridinde zaten birçok restoran var. Aynı sırada necmi göçtü restoran var. O da iyidir. Bu mekanlar alkollü restoran bu arada bilginiz olsun. Yani ttalı çay kahve mekanı değil.

Bence marinaya gidiliebilir. Taksiyi içeri almayabilirler aklınkzda bulunsun. Caddede inmek zorunda kalabilirsiniz. Ama güzel mekanlar vardı, hala vardır sanırım.
  • sorularimicinfeykhesap  (21.09.21 17:45:25)
Bu arada pozcu tarafına dopru sahilde normal sadece çay bahçeleri de vardı. Bazılarını belediye işletiyordu. Hala duruyorlar mı bilmiyorum. Onlrda tam yol kenarında.

  • sorularimicinfeykhesap  (21.09.21 17:47:10)
Tesekkurler.

Bizimkiler hem yasli hem geleneksel insanlar o yuzden ozsut, mado ayarinda yerler, kunefeci veya bahsettiginiz cay bahcesi tarzi yerler mantikli. Veya kebapci, balikci falan. Alkolsuz olmasi daha uygun dusununce, iyi hatirlattiniz.
  • 14  (21.09.21 18:13:29)