spotify mi deezer mi?

soru basit, başlıkta yer aliyor.

spotify kingtir. rastgele modda karşımıza arada bir saçma sapan şarkılar çıkarsa da beğendiğin ve sürekli dinlediğin şarkıların tarzında şarkılar çalma algoritması çok iyi.

  • burty  (21.09.21 00:58:32)
"sürekli dinlediğin şarkıların tarzında şarkılar çalma algoritması çok iyi" +1

Deezer kullanmadım. Çok uzun süre Apple Music kullandım. 1 yıl kadar önce Spotify'a geçtim. Spotify çok daha iyi. Özellikle öneriler bakımından ciddi fark var. Listem rock, metal parçalardan ibaret, apple music bana rap müzik falan öneriyordu.
  • himmet dayi  (21.09.21 08:05:26)
apple music, youtube music, spotify ve deezer kullandım. hepsini ayrı ayrı 1-1.5 yıl kullanmışımdır.

spotify alayını ezer geçer. belirtildiği gibi, müzik önerileri müthiş. şu anda dinlediğim pek çok parçayı spotify’a borçluyum diyebilirim (elektronik, new age, soundtrack falan dinliyorum genel olarak).

şu anda youtube music kullanıyorum, çünkü premium yanında beleş. her yer abonelik doldu, spotify’a yer kalmadı. youtube music’te aradığım her şeyi bulabiliyor olmak güzel, spotify’da bazen bulamadığım şeyler olabiliyordu.

deezer’ın en iyi özelliği de, kendi mp3’lerini de sisteme yükleyebiliyor olmandı. hala var mı o özellik emin değilim ama kullanırken çok işime yaramıştı.
  • avianthem  (21.09.21 08:25:01)
2014 yılından itibaren Deezer kullanıyorum. Yıllar evvel 1-2 hafta Spotify denemiştim fakat Deezer arayüzüne alışkanlıktan ötürü Spotify'a geçiş yapmadım. Ses kalitesi, aylık ücretinin şimdiye kadar bende hiç değişmemesi (9,99 TL), önerileri (explore ve flow fonksiyonları baya iyi bence), mixleri vs. bana fazlasıyla yetiyor. Eskiden beri Türkçe arşivi yeterli bulunmaz belki ama ağırlıklı yabancı müzik dinliyorsanız sıkıntı yaratmıyor. Ayrıca @avianthem'in dediği gibi MP3 yükleme özelliği hala mevcut ve ben de kullanıyorum.

  • candanag  (21.09.21 09:51:04)