eski borç

atıyorum 2012'de 10bin tl bugün geri ödenmek istense ne şekilde hesap yapmak gerekir?

enflasyona göre yapalım desek gerçeği yansıtmıyor.

genelde altın deniliyor fakat bu gerçeği yansıtıyor mu bilmiyorum.

Yasal olarak mahkemelerin falan hani karar verirken faiziyle dediği oran temerrüt faiz oranı diye geçer internette hesaplayıcı var, bu para mahkeme kararı ile hesaplanacak olsaydı böyle hesaplanırdı ki enflasyonla benzer sonuç verir sanırım.

Galiba altın dinen söylenen bir şey, islamda faiz haram olduğu için altın verip almak uygun görülüyor müslümanlar arasında sanırım.
  • atom karincanin torunu  (20.09.21 07:49:35)
alttaki başka bi duyuruda vardı bu link:
www3.tcmb.gov.tr

  • barankovan  (20.09.21 10:02:47)
ben böyle durumlarda euro ya da dolar kurlarını esas alıyorum. bir kaç arkadaşım bana geri borç ödemesi yaparken tl almalarına rağmen euro üzerinden geri ödemişlerdi.

  • co2s2  (20.09.21 13:46:48)