ek yerleştirme'de tercih yapsam mı?

merhabalar herkese mutlu pazarlar.yarın yks'de ek yerleştirme tercih dönemi başlıyor.tercih yapıp yapmamak konusunda kararsızım.puan durumum şu:sözel bölümde ek puanla 400 puan aldım 5789'uncu sıradayım,eşit ağırlıkta puanım 290 200.lerdeyim..mesela hukukta bir çok kontenjan boş duruyor(kılavuzda öyle gözüküyor)gidip bu bölüme tercih yapsam,tutma şansı var mı?.mesela kılavuzda en düşük 180 puna yazıyor.yani tercih yapsak tutar mı?..ayrıca sözel bir bölüm seçip,bir sonraki yıl böyle bir bölüme yada eşit ağırlık bölümüne geçme şansımız ne kadar var?(böyle bir şey yoksa boşuna ösym'ye 25 tl bayılmayalım yok yere)

bir de gelecek yıl sınava sadece ayt'den girebilir miyiz?yani tyt sonucu 2 yıl geçerli diye biliyorum,bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

-

Hukukta baraj en son 100 bindi. 200 bin sıralama ile tutmaz.

  • dissendium  (19.09.21 12:48:31)