[]

dünya'daki ekonomik düzeninin geleceği hakkında

yıllar evvel amerikalı bir adamı izlemiştim 2030-2035'li yıllarda ya bu sistemin çöküp yeni bir ekonomik düzenin oluşacağını, daha adil bir dünya olacağını ya da kırılmayı atlatarak artık neredeyse farklı tür insanların yaşadığı gibi farklı dünyalardaki insanlar gibi bir dünya olacağını söylemişti.

şimdi 1-2 gündür bu konuda bişeyler bakıp okumak istiyorum ama kayda değer bişeyler bulamadım. geleceğin ekonomisi hakkında bişeyler öğrenmek için ne okumamı izlememi tavsiye edersiniz?


 
farklı tür insanların yaşadığı gibi> Yuval Noah Harari


  • mimo  (10.09.21 00:18:16) 
@mimo, homo deus mu?


  • avatar is back  (10.09.21 00:43:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.