[]

windows 10 kurulum sorunu

selam arkadaşlar!
bilgisayarım yavaşladığı için windows 10 u tekrar sıfırdan kurayım yani 'format atayım' dedim. Microsoft'un sitesinden iso dosyasını indirip dvdye yazdım. biostan boot tercihimi dvd ye çevirdim ve kuruluma başladım. hddyi de ssdyi de biçimlendirdim ve kuruluma geçtim. ilk sefer kurulumun yarısında bilgisayar kapandı ve tekrardan başlamak zorunda kaldım.

ikincide kurulum bitti, devam etmek için bilgisayarınız yeniden başlatılıyor dedi. başlattıktan sonra kurulums devam ederken kendiliğinden kapandı ve tekrar açtığımda 'kurulum esnasında bilgisayarınız kapandığı için baştan kurmak zorundasınız'hatasını aldım. birkaç kez daha ennnn baştan denediğimde de aynı sorunu yaşadım.

sizce sorun neyden kaynaklanıyor ne yapmalıyım?

bilgisayarım masaüstü ve hiçbir kendini kapatma sorunu yoktu.

 
bios upgrade işe yarayabilir, ikinci tahminim PSU.


  • celeron 300a  (10.09.21 00:10:40) 
Isınıp kapanıyor olmasın?


  • excespeace  (19.09.21 17:38:44) 
sorunun neyden kaynaklandığına dair fikrim yok. alternatif önerim var, belki biliyorsundur ama gene de söylemekten zarar gelmez.

windows media creation tool indirip, direkt olarak usb'ye windows yüklemesini aktarmak ve eğer anakart destekliyorsa sonra da uefi olarak windows kurmak en performanslı çözüm olur.
  • yviene  (19.09.21 18:50:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.