Muzik festivalinde temizlikci olarak calismak

Yer y.disi, 3 gunluk bir muzik festivalinde geceleri 12 saatten cleaning staff olarak calisicam (tek seferlik gecici is). Degisik ortam gorurum, tecrube olsun diye kabul ettim saka saka Saati 14 euro 36 saatten temiz para 3 gece icin:) Bir anda atladik ama hata mi ettik acaba? Cadirlardan kondom falan mi toplayacagiz biz simdi, korona muhabbeti de var, cer cop pislik saglimizdan olmayalim, geceleri de soguk olur, 10 derece falan gerci ama yagmur yagarsa kotu, butun gece ayakta insan mahvolur ya. Neyse yapayim mi bu isi, yoksa yol yakinken vaz mi geceyim, Turkiye'den beyaz yaka hanim evlatligi da var biraz?

Bu kadar dert ediyorsan çalışma hocam silah zoruyla çalıştırmıyorlardır neticede. Dediklerinin hepsi olabilir.

  • Zaman Tamircisi  (09.09.21 20:17:12)
soruya soru ile cevap vereyim, düşünmeden mi hareket edersin hayatta?

  • evimin paspasi  (09.09.21 20:26:20)
Benim böyle bir şey yapmam için festival headliner'larına bayılmam lazım. Gidecek param yoksa paraya ihtiyacım var demektir, bu durumda hem çalışıp hem de konserleri dinlemek win win.
Zaten festivallerdeki hijyen beklentisi de düşük, öyle başında şefin sürekli bıdı bıdı yapacağını da sanmıyorum. Festival seni çekiyorsa yap bence.

  • Bruce  (09.09.21 20:27:58)
@evimin paspasi meselede aksine dusunmemek yok, fazla dusunmek var gibi ama yorumuna da saygi duyarim

@bruce hocam dedigim gibi gece isi. bizim calistigimiz saatlerde yok muzik, aksam 10 da muzik bitiyor, millet dagiliyor falan biz basliyoruz sabah 10a kadar
  • neverletyougodown  (09.09.21 20:29:45 ~ 20:38:34)
Geçici işse seve seve yapardım. Ne olacak. Farklı bir tecrübe.

  • ruhen hastayim ben  (09.09.21 20:33:23)
öğrencilik yıllarında konserlerde çalışmış( yurtdışı dahil) tecrübeli biri konuşuyor. Zaten ortam falan hayal, o kadar yorucu ki saat gelsin de eve gidip dinleniyim modunda oluyor insan. 3 gün festivallerde en yorucu gün tabiki son gün.

Ben de işin zorluğu ve keyfi yanı için değil, getirisi için çalışıyordum çünkü ihtiyacım vardı. Bahsettiğin rakam güzel, tak eldivenini kulaklığını, konsantre bir şekilde çalış. Covid bir risk ama o konuda hem organizasyon hem de sen hassas olmalısın. Daha önce tecrübe etmediysen bu iyi bir deneme olabilir senin için. baktın çok yıprandın bir dahaki sefere 500 euro verip izleyici olursun.
  • papa ikinci jambon  (09.09.21 21:44:29)
Ben seve seve yapardım. Hele ki yurtdışında hiç tereddüt etmezdim. Farklı bir tecrübe. Zaten en sevdiğim anılarım da hep deliler gibi yorulduğum zamanlara ait. :)

  • violetsky  (09.09.21 21:50:12)
Tam olarak tereddutun ne ki? En kotu ihtimalle birakip gidersin. Zaten bu ihtimali goz onunde bulundurup fazladan eleman istihdam etmis olacaklar.

  • hot potato  (09.09.21 22:16:20)
ya öğrencilikte her iş yapılır tabii doğru ama müzik festival tuvaletleri askerdeki tuvaletlerden sonra hayatımda gördüğüm en pis 2. ortamlar olabilir. ben bu hastalık döneminde o işe girmezdim sanırım.

  • roket adam  (09.09.21 22:48:36)
Sansliysan cuzdan, saat bulup kazancini katlarsin, mis gibi is iste. Gunduz olsa yapilmaz bak. Yasitlarin egleniyor, sen onlarin onunden copunu aliyorsun, goz goze gelmekten falan utanir insan, Guantanamo'da boyle izdirap veren iskence turu yoktur. Tam Ferihalik sahne, Feriha cop toplarken okul arkadaslarina rasliyormus festivalde. Gerci Feriha ordan da siyrilirdi, babam temizlik hizmeti veren sirketin sahibi ben iscilere goz kulak oluyorum falan derdi:)

  • freedonia  (09.09.21 22:51:51)
@roket adam ne ogrencisi hocam 30 yasinda adamim:) Tuvalet olayini hic dusunmemistim ya, ben elimde cop alma cubugu dolasacam butun gece diye hayal ediyordum, tuvaleti hatirlattigin kotu oldu simdi, hem onu ozel sirket yapiyordur ya, kurulumu wastei bilmemnesi adamlarin sorumlulugudur tuvalet isinin, kesin gocmeniz en zayif halkayiz diye en pis isi bize iteleyecekler var ya

  • neverletyougodown  (09.09.21 23:12:34 ~ 23:14:43)
tuvaletleri kendi şirketi temizliyorsa da, yine de tuvalet temizlersin, ama tuvalete yapmayanlarınkini.

kafanı karıştırmak bir yana, sen üstüne düşündükçe ayakların geri geri gidecek. kafana koy, gözünü karart, şu an bu yapılacak de, acıdan hislerden sıyrıl ve yap.
  • mimo  (09.09.21 23:59:21)
Paraya çok ihtiyacı olan bir öğrenci sorsa yapılabilir derdim ama 30 yaşında ve bu kadar ayrıntı düşünen biri için uygun bir iş değil bence. Başlığı görür görmez festival tuvaletleri canlandı benim de gözümde.

Zaten çalışıp aynı zamanda grupları dinleyebileceksiniz sanmıştım ama öyle bir durum da yok galiba. Festival tuvaleti temizlemek için hiçbir sebep kalmadı bu durumda bana göre :D
  • ms brownstone  (10.09.21 00:07:04)
gidip yenikapi'da milletin bokunu, cercopunu toplamaktan farki yok. sadece yer ve zaman farklı.

  • buenosdias  (10.09.21 00:35:27)