[]

airpods sesi

selamlar. ya neredeyse 1 yıldır airpods kullanıyorum, ben genel bir sorun sanıyordum ama galiba bende problem var.
airpods ile telefonda ve macbookta sıkıntısız ses alıyorum. ses kaybı olmadan, hatta diğer kulaklığımdan daha kaliteli şekilde her türlü sesi alıyorum. ama online toplantı, telefon gibi görüşmelerde hem gelen ses hem de giden ses boğuk oluyor.

böyle olunca sorun airpods'ta değil de ayarlarda gibi geldi. yoksa çok mantıksız, youtube'daki ses kaliteli, görüşmedeki ses bozuk olması.
sizce sorun nedir?

 
Apple airpods kullanmıyorum ama genel bir yanıt verebilirim kullandığım bt kulaklıkta benzer durum var.

Açıklaması şu şekilde o kablosuz bağlantının belli bir bant genişliği var data aktarımı için. Siz youtube izlerken bunun tamamını yalnızca input için kullanıyor ses almak için yani. Konuşma devreye girdiğinde hem input hem output aynı bant genişliğini daha fazla şey kullanması gerekiyor belki bununla alakalı bi durum vardır. Gerçi apple ürünün hazort diye sampling rate falan düşüreceğini hiç sanmıyorum ama benim dandik sony kulaklıkta yaşadığım durum buydu.

Ben online görüşmelerde output kulaklığım input ise macbook üzerindeki mikrofon seçtiğimde kulaklık yine yalnızca ses verdiği için bana gelen ses güzel, mac üzerindeki mik fena olmadığı için giden ses güzel olmuş oluyor.

En temizi servise gitmek en basit problemle bile ilgileniyor zira apple.
  • hedep  (09.09.21 15:14:27 ~ 15:16:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.