kia rio 2020 otomatik modeli kia bayilerinde bulamaz mıyım?

sitesine bakıyorum sadece 2021 modellerin fiyat listesi var. yetkili bayiler sekmesine tıklıyorum arama yapıyorum istanbul için sayfa açılmıyor.

kia bayilerinde -2018-2019-2020 sıfır otomatik araç satışı yapılmaz mı? hiç bayiye gitmedim hayatımda ne nasıl yapılıyor bilgim yok. telefonla aradım mesai saati bitmiş.

yapılmaz. 2021 başladığında 2020'nin araçlarından elde kalanları 2021 modellerden daha uygun fiyata satarlar, çok uzun sürmez bitmesi.
2018-2019 model araçları ellerinde tutacaklarını niye düşündünüz ki?

  • gkhncnzdgn  (08.09.21 18:50:34)
@gkhncnzdgn o zaman bu mantıkla 2021 modelleri. 2022 modelleri gelince ucuza mı verecekler? aralık ayında olur mu öyle bişey? bekleyeyim bari.

  • kanasla intihar eden adam  (08.09.21 18:54:06)
şu anda piyasa biraz farklı bir durumda. çip krizi, döviz durumu falan derken çoğu marka istediği sayıda araç getiremiyor. 2022'ye girince elde 2021 model istediğiniz araçtan kalacağının garantisi olmaz.
üç dört ay sonra 2021 modelin fiyatı, şu anda satılan herhangi bir modelden de yüksek olabilir, otomobil piyasasının geçmişini çok çok iyi inceleseniz bile bu ekonomik ortamda ne olacağını kestirmek imkansıza yakın.
yani diyeceğim o ki, niyetiniz varsa biraz pazarlık falan yapmaya çalışın, farklı bayilerden fiyatlar edinin, en uygun gördüğünüzü gidin alın bence.
  • gkhncnzdgn  (08.09.21 19:10:17 ~ 19:10:58)
Gkhncnzdgn+1
Cip krizi sebebiyle birçok firma stok tutmayi bırakıp order to produce işine dönebilir. Bu sebepten bayide falan 2021 model stoğu beklemek bence cok zorlamak olur.

2018-2019 zaten imkansiz. O model arabayi satamamis bayi isi biraksin.
  • logisticsmanager  (08.09.21 19:26:45)
2017’den beri aynı jenerasyon var zaten teknik olarak 2020 ile 2021’in farkı yok. Donanımlar falan değişip duruyor. Aynı arabalar satılıyor yani. 2020’de üretldiyse 2020 model, 2021’de üretilirse 2021 model deniyor o kadar. Paketler donanımlar vs değişmediyse yeni yılda eskisi ucuzlamıyor zaten niye ucuzlasın. Bugün üretilen kia rio ile ocak şubatta üretilecek olan rio aynı araç zaten.

  • avatar is back  (08.09.21 20:00:35)