Kendinizi geliştirebiliyor musunuz

Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz ve ne zaman yapıyorsunuz? Ben hafta içi 15 dakika BBC okuyabiliyorum anca İngilizce için. Onun dışında zaman olmuyor. Son birkaç yılda neler yaptınız kendinizi geliştirme adına?

İs yaparken gelistiriyorum

  • floydian  (07.09.21 21:35:00)
Yaklaşık 1,5 senedir Almanca öğreniyorum. Önce kendi kendime başladım, şimdi de kursla ve özel hocayla devam ediyorum. Bunun dışında kitap okuyorum ve yoga yapıyorum. Youtube videolarıyla Adobe programlarımı ilerletmeye çalışıyorum bir de nadiren.

  • chillbabe  (07.09.21 21:42:01)
1. İlgimi çeken konularda bol bol okuyorum, araştırma yapıp üzerine yazılar yazıyorum.
2. İşim gereği araştırmam, öğrenmem gereken çok fazla şey oluyor. Haliyle onları anlamam gerektiğinde ister istemez ilerleme kaydediyorum.
3. Video seyretmeyi sevmiyorum ancak podcast dinliyorum. Fena olmuyor.
  • burka  (07.09.21 21:47:33)
Aslında bu pandemi dönemi kişisel gelişim için en verimli dönem olarak geçti benim için.
Daha önce vakit bulup gidemediğim bir çok eğitimi online olarak aldım.
Pandemi öncesi çoğu kurs ve eğitim, seminer için yüzyüze vakit ayırmak, hafta sonunundan vazgeçmek gerekiyordu.

Aklıma gelen bir kaç aldığım eğitimi yazayım.
Kosgeb ileri girişimcilik eğitimini online bitirdim. (Daha önce sınıf dersiydi, 8 hafta civarı sürüyordu)
Sporcu Beslenme Uzmanlığı (Daha önce 4 hafta sürüyordu, online-canlı bitirdim)
Hızlı Okuma, senaryo yazarlığı en son aldıklarım.
2 saatlik temel aşçılık eğitimi var müsait bir zamanda da onu almayı düşünüyorum.
  • catamenia  (07.09.21 21:53:57)
yabancı kız arkadaş edinmek der çekilirim. denendi %100 çalışıyor.

  • rca  (08.09.21 00:55:08)
günde 1-2 saat işimle alakalı bir sertifika olayına çalışıyorum.

  • roket adam  (08.09.21 10:30:03)
pandemi'de hobi olarak başladığım ve bitirdiğim şeyler var.

- geyiğine aöf ikinci üni bitirdim, radyo tv programcılığı.
- sağlık bakanlığından onaylı ilkyardımcı oldum.
- netflix'teki iyi olarak tanımlanan tüm belgeselleri izledim.

mesleki olarak da geliştirdiğim birçok şey var ancak teknik konular oldukları için burada detay vermek istemedim.
  • makarnavodka  (08.09.21 10:39:22)
udemy ve coursera ya zaman ayiriyorum
bayagi eglenceli geciyor
dizi izlemekten bazen iyi gibi
  • foster  (08.09.21 11:18:59 ~ 11:19:31)