Marmara Ü. prestij

Marmara Üniversitesi'nin prestiji azaldı mı son yıllarda? Sanki torpil olayları dönmüştü diye hatırlıyorum yakın zamanda. Tıp dışında eskisi kadar popüler değil gibi. Ne düşünüyorsunuz?

hiçbir zaman popüler olmadı gözümde, bi tıp bi hukuk duydum sadece.

  • jelly bear  (07.09.21 15:12:53)
Bence devlet üniversiteleri arasındaki yerini koruyor. Herkesin prestiji azalınca sıralama değişmedi.

  • prole  (07.09.21 15:35:21)
hiç prestijli olmadı ki? Özellikle son 10-15 yılda AKP'nin liyakatsiz akademisyen yetiştirme yuvası gibi bir şey bu okul. torpilli doktora bitirip, oradan siyasette bir yerlere gelmek isteyenlerle dolu kadroları. hatta burası için akademi demem bile ne kadar doğru emin olamadım.

  • kent sakini  (07.09.21 15:35:45)
tayyipten dolayı olumsuzlaştı biraz ama yeri aynı gibi. tıp hiçbir zaman ön plana çıkmadı ayrıca. dişte oldukça iyi. ama genel olarak neredeyse her bölümde ve her anlamda iü'nün gerisinde kaldı.

  • rose parks  (07.09.21 16:47:39)
odtu, bogazici gibi iyi universite mezunlari vs patir patir y.disina beyin gocu yapti, onemli sirketlerde meydan, piyasa Marmara gibi daha alt seviye universite mezunlarina kaldi diye bir muhabbet var ama ne kadar dogrudur bilemeyecegim. Onun disinda degerini, prestijini koruyan ne kaldi ki bu ulkede.

  • neverletyougodown  (07.09.21 16:58:32)