[]

selamlar, yüksek lisans yapma yolunda bir adım atmaya karar verdim

şu an hali hazırda çalışıyorum, istanbul üniversitesi iibf çıkışlıyım, buradan sonrası iibf çıkışlı olup yl yapanları bağlıyor. siz hangi alanda yl yaptınız, hangisinin faydasının daha çok olacağını düşündünüz? ben iktisat ve muhasebe arasında kaldım, şu anda yaptığım iş de muhasebe/finans ile alakalı. fakat iktisadı da çok seviyordum üniversitedeyken. şimdi sevgi sırası değil, hangisinin faydası daha çok olur sizce? yl yapmış duyuruculardan cevaplarını esirgememelerini rica ediyorum tşkler
 
Bence is hayatınızda hangisi isinize yarayacaksa onu seçin.Iktisat,teori ağırlıklı olur diye düşünüyorum. Sonuçta kimse is hayatında kalkınma ya da iktisat tarihi hakkında bir şey sormuyor. Bilmiyorum, arkadaşlar bu konu hakkında ne der. Yalniz hem çalışıp hem yuksek lisans yapacaksanız bazı hocalar devam konusunda zorluk çıkarabilir.Ilerleyen yıllarda akademisyen olmak gibi bir düşünceniz varsa yüksek lisans yapın derim. Tez vb ağır olur is hayatıyla beraber.

İstanbul üniversitesinde baska bir iibf alanında yüksek lisansı yapmaya çalışıp,bırakan birisi olarak fikirlerim bu yönde.
  • solitaryman  (07.09.21 11:38:13) 
çok teşekkür ederim. finans alanında yoğunlaşmaya karar verdim yl'de. evet zor olacak ama çevremdeki herkes bi şeyler için çabalayıp yırtınırken ben lisans mezunu olup kalmak istemedim, eğitilmeyi de seviyorum zaten hehe


  • pelovann  (07.09.21 12:03:47) 
Cevap olmayacak ama tezli yüksek lisans derslerinin saatleri iş saatleriyle çakışıyor. Bu durumu netleştirmeden fazla heveslenmeyin. İş yeriniz izin vermeyebilir.


  • dissendium  (07.09.21 12:47:03) 
tezli’de 2. öğretim seçeneği oluyor muydu?


  • pelovann  (07.09.21 14:49:39) 
Tezsizler genelde ikinci öğretim oluyor ama bazı üniversitelerde tezliler de ikinci öğretim olabiliyor. Araştırmanız gerek. İkinci öğretim olanlar ücretli.


  • dissendium  (07.09.21 15:07:50) 
çok teşekkür ederim


  • pelovann  (07.09.21 19:10:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.