bu ara en çok kaygılandığınız uykularınızı kaçıran kişisel konular neler?

iklim krizi, mülteci sorunu gibi gibi büyük ölçekli toplumsal konulardan ziyade

x yakınımın şöyle bir hastalığı var.
şu kadar kredi ödemem var.
şu dersi geçemezsem mezun olamayacağım.
iş bulamıyorum.

gibi spesifik kişisel konuları kastetmek istedim.

Çok iş var, başkalarına sallama şansim yok, yüksek sorumluluk isteyen şeyler ve çalışasım hiç yok. Sanki yaza yeni girmişiz de bi anda yaz bitmiş gibi, tatsız.

  • her giriste sifresini unutan adam  (06.09.21 12:23:32)
yalnız kaldım, yeni birileriyle tanışmak filan hem imkansız görünüyor hem de hevesim yok gibi.
işte çok çalışıyorum ama piyasaya göre az kazanıyorum, yeni iş başvuruları filan yapıp maaşımı yükseltebilirim ama yeni işe başlamak, adapte olmak gibi şeyler gözümü korkutuyor, üşeniyorum.

  • aziz dostum jack  (06.09.21 12:32:34)
Tatil yapacak otel bulamiyorum daha dogrusu secemiyorum.

  • divit  (06.09.21 12:59:25)
2021 için çok umutluydum.
birinci derece yakınıma alzheimer teşhisi kondu. teşhisten sonra depresyona girdi, zayıfladı, birkaç ayda çöktü. hastalığı da hızla ilerledi.

kedim öldü. küçükken çok hastalıklıydı ama bakımla ve sevgiyle düzelmişti. uzun yıllar birlikte oluruz diye düşünürken bahçeye giren bir kediyle kavga ederken ağaçtan düştü.
  • ganbatte  (06.09.21 13:01:42)
Tek taraflı aşk meşk olayları.

  • put it in your appropriate place  (06.09.21 13:03:53)
@her giriste sifresini unutan adam +1

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (06.09.21 13:05:04)
Beyninde problem olan bebeğim nasıl doğacak:/ haziran ayından beri uyumuyorum..

  • suicides underground  (06.09.21 13:05:42)
30 yaşındayım. şuanki işimi sevmediğim için bırakıp, kendi isteğimle bambaşka alakasız bir işe başlamaya adım atma arefesindeyim. işleri yoluna koyana kadar aylarca parasız gezeceğim. kenarda köşede birikimim yok.

  • marul hirsizi  (06.09.21 13:26:29 ~ 13:55:54)
para derdi. bu sıralar çok ödemem var. sadece bu ay 25k lazım. ama henüz ortada bişey yok. bikaç ay böyle sonra rahatlıyorum ama şu sıralar uykular haram oldu.

  • scudman1  (06.09.21 14:47:23)
tamamen alakasiz bir kolda kariyer degisikligi yapma arifesindeyim. bu ayni zamanda turkiye'ye kesin donus yapmak da demek. bundan sonraki butun hayatimi sekillendirecek bir olay.

bakalim, kahramanimiz ash onumuzdeki 3 ayda neler yapacak hehe.
  • chezidek  (06.09.21 15:13:29)
iş derdi, nişanlımın iş derdi beni uyutmuyor, ikimize de haram geceler.

  • Hallegadola  (06.09.21 15:38:22)
işim yok, param yok ve yalnızım.

  • candide  (06.09.21 15:59:54)
yalnızlık.

  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (06.09.21 17:13:32)
İşle ilgili tadımı kaçıran yoğunluklar var ama bunun için asla uykularımı kaçıramam. Yalnızlıkta bazen canımı sıkıyor, ama aşırı dert edicek şekilde değil. Yakın bir arkadaşımla geçen hafta tatsız bir durum yaşadık ve artık görüşmeme kararı aldım, bu fazlasıyla canımı sıktı. Bi de maddi konular.

  • astrid  (06.09.21 17:21:18)
her gece tezimi nasıl yazacağım diye uykum kaçıyor.

  • bana bir nick verin  (07.09.21 23:00:49)
parasızlık. yapmak istediğim çok şey var, hepsi için para lazım.

  • nothing in my way  (07.09.21 23:58:06)