Multivitamin takviye tavsiyesi

Alabilir miyim, özellikle neden tercih etmeliyim noktasında da bir şeyler yazarsak daha güzel olur.

Bu soruyu öncelikle kendinize sorun, neden aklınıza vitamin takviyesi almak geldi?

Almanızda bir sakınca yok, en azından zehirli değil sonuçta. Her yerde satılıyorlar reçetesiz. Artık ilaç statüsünde bile değiller. Gerçek şu ki bünyenizde belli bir vitamin eksikliğinden kaynaklı doktora gitmenizi gerektirecek bir sorun yoksa bu tip takviyeler sizi atom karınca yapmayacak. Böyle bir eksiklik olup olmadaığını da en iyi şekilde kendinize yukardaki soruyu sorup vereceğiniz cevaba göre bir doktora giderek öğrenebilirsiniz.

C vitamini alabilirsiniz. C vitamininin sentetik ya da doğal alınması arasında bir fark yok ve doğalında her gün zaten almanız gerekiyor. Ayrıca fazla aldığınızda depolanmadığı için sorun da yaratmıyor.

Multi-vitaminler içerisinde depo vitaminler de var. Dolayısıyla bir kutu bittikten sonra ya da reçetesinde belirtilen süre kadar kullandıktan sonra bir süre kullanmaya ara vermeniz gerekiyor.
  • akhenaten  (05.09.21 17:59:20 ~ 18:00:02)
Rossmanda multivitamin var a-z depot diye. Ben ondan kullanıyorum

  • condom kurşunu  (05.09.21 18:13:30)