İş ve kpssye hazırlanmak

Bu sene kpss öğretmenlikte ilk bine girmek için çalışmayı hedefliyorum.

Bir dersaneden iş teklifi aldım. Haftalık 5 gün. Ders saati az.
Fakat denemeleri okutma gibi işler, artı öğrencilerle yakından ilgilenme beklentisi var. Mesai 8:30-17:30

Maaş: 2400 sigorta yok.

Kpss çalışması, bu işle bir arada gider mi?

Teşekkürler.

Bir öğretmen olarak 2400 lira maaşla, sigortasız olarak haftada beş gün çalışmak sizin için çok üzücü olmaz mı? Eğer çok ihtiyacınız yoksa bu süreçte oturup ders çalışmanız daha zamanınızı daha verimli geçirmenizi sağlar diye düşünüyorum ben

  • fraise  (05.09.21 17:08:36)
Ücretliye başvur.

  • westblack  (05.09.21 17:19:45)
Yani açlıktan ölmüyorsanız kabul etmeyin elbette. 5 gün 9 saat bir işte çalışıp girdiğiniz kpss ile tam konsantre sınava odaklandığınız kpss'den alacağınız puanlar arasında uçurum olur. Teklifin rezilliğinden bahsetmeye gerek yok. Paraya çok ihtiyaç varsa dahi en azından asgari ücretli ve sigortalı bir şekilde iş bulunabilir sanırım.

  • signore  (05.09.21 17:20:44)
sigortasız 2400'e çalışacağınıza oturup kpss çalışın.

  • candide  (05.09.21 17:25:09)
Ücretli öğretmenliğe başvurup kpss ye odaklanın.

  • kirmizipilotkalem  (05.09.21 18:22:42)