[]

Microsoft Flight Simulator oynayan var mı?

Nasıl oynuyorsunuz? Xbox controller, Logitech G29 direksiyon, klavye ne ararsanız var ama tutorialde tıkandım kaldım ilk aşamada. Kontrolleri nasıl hallediyorsunuz? Flight sim ekipmanı olmazsa olmuyor mu?
 
valla kolla bir iki kez denedim pek sarmadı. hastası değilsen pek herkese hitap edecek oyun değil bence de. baya uğraş ve zaman istiyor öğrenmesi. öyle 110 küsür gb indirdiğimle kaldım. sonra da sildim zaten.


  • fff02561  (05.09.21 00:34:46) 
son surumu hic oynamadim ama neyde tikandin tam olarak? en basit bir joystickin bile is gormesi lazim. gerisini fareyle tiklayarak veya klavye kisayollariyla... cok sararsa full kokpit kontrolleri almaya kadar yolu var tabii.


  • robokot  (05.09.21 01:30:43 ~ 01:31:28) 
Uçağı bana bırakıyor hoca tutorialde ama uçağın o direksiyon kontrolü klavye ile rezalet bir şey. Çeviriyorsun öyle kalıyor tık tık tıklamak gerekiyor vs. Nasıl yapıyorsunuz, başlamadan evvel hangi kontrolleri nasıl atıyorsunuz? Yüz bin tane kombinasyon var hangileri önemli?


  • bana kedicik derdi  (05.09.21 09:26:24) 
xbox controller ile xbox da oynuyorum, küçük uçaklardan boeing 747'ye kadar hepsini kullanmayı öğrendim.
sanırım klavye kolay olmayacaktır ama kontroller alsan da biraz uçuş dinamiklerini öğrenmek gerekiyor. Pitch trim'i anlayana kadar belli bir yükseklikte duramıyordum bile.

  • ludwig boltzmann  (05.09.21 12:59:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.