[]

Eth 10 bin dolar olacak yorumları

Bu tarz yorumlar çok fazla öne çıkmaya başladı. Haklı olabilir ama merak ettiğim konu bu tahmini yapan adamlar evi arabayı satıp o coine yatırıyorlar mı? Fiyat artış hızına bakınca millet koştur koştur eth alıyor gibi gözükmüyor. Tahmin yayınlayanlar önce kendi stoklayıp sonra piyasayı yönlendirip parasını mı katlıyor?
 
Elinde olan hype yapıyor ki millet deli gibi gitsin alsın fiyatı iyice artsın. Bende de var ve ben de yükseleceğini düşünüyorum ama oturup da hesaplayıp aha şu gün şu kadar olacak demek imkansız, bunu diyen net şarlatandır.


  • bana kedicik derdi  (04.09.21 21:25:22) 
  • maresalx  (04.09.21 21:31:26) 
Aynen öyle yapıyorlar! Hiçbişeyden anlamayan bize kadar geldiyse bu bilgi yalandır. Kasap manav söylüyor, onlara da bahçıvan, bakkal söylüyor. Kulaktan kulağa yayılıyor ama kimse almıyor. Genelde dedikodudan öteye gitmez bu tip büyük coinlerin (eth btc falan) söylentileri.
Küçük çaplı coin ve tokenlarda ise durum farklı, telegram twitter vs gibi yerlerde eş samanlı algı yaratıp, algıyı destekleyici yukarı yönlü hareket yapıyorlar ki millet duyduğunun ynında gördüğüne de inansın diye, akabinde istenen olursa fiyatı dipleyip satış emirleri girip piyasayı aşağı çakıyorlar!
Son 4-5 yıldır içinde olduğum ve amatörce ilgilendiğim kadarı ile söyleyebilirim ki bir coinin reklamı yapılıyor ve söylentiye döndüyse girme, içindeysen hemen çık!
Bir de şu var her coinin sahibi fiyatı belirliyor genelde. Coinlerin %99 unun karşılığı olmadığı için( mal, şirket vs) bu kadar hızlı artış ve azalışlar coinin kendi sahibi tarafından tasarlanıp yönetilir. Coin sahibi ile aynı hareketi yakalarsan kazanırsın, tera yakalanırsan kaybedersin! Kural işin temelinde bu benim anladığım.
Kısacası @maresalx haklı :)
  • erty_ksk  (04.09.21 22:22:04) 
Hayran oluyorum "yok abi öyle olmaz böyle olmaz milleti kazıklıyorlar silkeliyorlar bize bile gelmezse ondan iş çıkmaz" tipi söylemlere. Yav bu coin yılbaşında 700 dolardı şimdi olmuş 4000 dolar, yılsonunda niye 10000 olmasın, hadi yılsonunda olmaz seneye olur yine olur. Yani sunduğunuz bu argümanlar mevcut durumla acayip çelişiyor. Ya geçen sene 200 dolardı bu coin. 1 senede geldiği yere bak hala yok olmaz yok bilmem ne. E olmuş işte; 200 dolarken "abi 4000 dolar okacakmış" dediklerinde de muhtemelen sizin söylediklerinizi söylüyorlardı.


  • Zaman Tamircisi  (04.09.21 22:39:51) 
umudu sat korkuyu al.


  • bass solo take one  (04.09.21 23:06:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.