CarrefourSA hisselerine Aralik 2020 civari ne olmus oyle?

Ben tamamen kacirmisim. 2020 basinda 5 liradan aralikta 113 liralara peak yapip salmis kendini. Ne olduydu ki o zaman? Meme stock mu yaptilar yoksa bir haber falan mi geldi o donem?

  • himmet dayi  (04.09.21 05:18:51)
Ben o sürecin başından beri içindeydim:) 8 liraydı hisse, bedelli açıkladı açıkladığı sabah aldım, sürecin taa en başında vardım:) bir kaç gün oyalandı götürmediler sonra uçtu 34 liralara kadar kemiksiz gitti, 20 liralara kadar düştü satmadım hata ettim, sonra bölünme gerçekleşti, fiyatı 100 lü rakamlara yani aslında 22-24 lira gibi bir şey yani… düşmeye düşmeye durdurak bilmeden devam etti, aylarca bekledim, şimdi döndü dolaştı 8 liralara tekrar geldi:) yani 35 40 liralar.. bu şirkete bulaşılmaz, özsermayesi eksi. Salla gitsin çıkar ekrandan bir fırsat kaçırdığını bilsen bile.

  • patos64  (04.09.21 09:25:05)
113 liralara gelmedi aslında. 7 liralardan 35 liralara gelmişti sanırım. sermaye artırımı/azaltımı kararı sonrası. hisse bölünüp 100 küsürlerden işlem görmeye başlamıştı. (fiyat 1 günde arttı ve lot sayıları düştü) ordan da serbest düşüşle milleti soyup soğana çevirdiler.

hayatımın en güzel günleriydi ne paralar kazanmıştık be. sermaye artırımı açıklayan şirketler tavan serisi furyası yapardı o zamanlar. güzel günlerdi.

şimdi bakıyorum da hacim o kadar düşük ki 50.000 lira parayla hisseyi tavan/taban yaparsın. iki sandalye bir masa şirketi olmuş koskoca crfsa.:)
  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.09.21 10:56:24 ~ 10:58:01)