vize almak...ya da almamak!

şunu merak ediyorum:amerikaya sorunsuz şekilde gidip gelmiş birinin,daha sonradan tekrar amerikaya ya da avrupaya gitmek istese,vize alma şansı yurtdışına hiç çıkmamış birinden daha yüksek olur mu olmaz mı?

kesin yuksek olur.

  • compadrito  (03.06.10 00:19:56)
bir miktar kolaylik saglanmasi mantiken normal ve oyle oldugu soyleniyor. lakin bunun birebir etkisi olup olmadigi belirsiz. biraz bu isler oradaki belgeleri inceleyen kisinin insiyatifi ve kafasinin o gunki haline gore degisiyor.

  • entrapmen  (03.06.10 00:25:07)
olur tabi ki. eski vizelere bakıyorlar her zaman. başka müttefik ülkelere gittiysen bile dikkate alırlar. ancak mesela öğrenci iken gitmişsindir ama artık çalışıyosundur filan o durumlarda bi işe yaramaz. ama durumun aynıysa farkı olacaktır.

  • kediebesi  (03.06.10 00:44:57)
amerikaya 2 kez gitmis gelmis ama 3. gidisinde vize alamamis insan biliyorum. hicbirseyin garantisi yok. o an mulakatinizi yapan adamin insafina kalmis durumdasiniz sadece

  • crucio  (03.06.10 01:02:19 ~ 01:02:50)
eu'nun hangi ülkesinde alcana bakar aslında biraz. ama kolaylaşır;)

  • mrwaquras  (03.06.10 02:40:57)
mutlaka dah yüksektir. sorun olmaz.

  • seyduna6687  (03.06.10 10:52:08)