Üniversite 7 yıl sonrası okuldan atılma

Arkadaşlar merhaba, bir üniversitede kaydım vardı, ama son 3 senedir hiç ne derslere girdim ne de sınava. Ama harçlarını yatırdım. kaydım duruyor. 2014 öncesi kayıt olduğum için de 7 yıl mevzusuna denk geldim.

Şimdi derslerim içinde Sene sonu projesi (2 dönemlik uygulama dersi, doğrudan sınav yapılmıyor, bitirme projesi diye geçiyor. bitirme projesi 1 ve bitirme projesi 2 isimleri) ve 30 günlük staj mevcut. tabii 6-7 tane de ders var.

Bana sınav hakkı verirler mi? Yoksa hiç kasmayayım mı?

her dönem harcı ödeyin atılmazsınız.

  • hayal fazlasi  (02.09.21 23:13:23)
Üniversiteden üniversiteye değişiyor o, bizde mesela tek dersin kaldıysa "tek ders sınavı" diye bir şeye girebiliyordun derse girmeden. Bazı okullarda 3 ders oluyordu falan. En iyisi okulun yönetmeliğine bakmak. Sizin durum çok iç açıcı değil, ama ilk dönem kasıp ikinci dönem bu istisnaya uygun duruma gelebilirsiniz muhtemelen.

  • plutongezegendegilmi  (02.09.21 23:14:06)
Ek ders mevzusu alıp başarısız olduğun dersler için olmalı, birçok okul yaptı ilk ikisini. Üç ders tek dersten farklı o. Sonraki dönemlerde de yapılır ama bu durumda pek umut yok gibi. Sor tabii öğrenci işlerine.

  • passion rules the game  (03.09.21 05:11:54)