[]

çizime giriş için hangi kalemden alayım

udemy'den beginner'lar için karakalem dersi almıştım. bunun için hangi kalemden alayım kırtasiyeden? hb, 2b vs?
 
2b'den itibaren alabilirsiniz, qph.fs.quoracdn.net

H'ler sert olur tavsiye etmem, ilerde alirsiniz.
  • do you remember me  (02.09.21 22:14:59) 
H sert B yumuşak oluyor. Numara arttıkça sertlik ve yumuşaklık oranı artar. 2b ve 4b işinizi görür.

Herhangi bir sorunuz olursa bir mesaj kadar uzaktayım:)
  • suicides underground  (02.09.21 22:38:19) 
Emin olana kadar amaçlanan hattın üzerinden tekrar tekrar araştırma çizgileri atarsınız, ilk aşamada sert izler bırakmayan 2h gibi sert uçlu kalemler kullanmanızı tavsiye ederim., çiziminizin genel taslağı bitmişse sonraki aşamalarında 2b ile düzenleme yapabilirsiniz.


  • arph  (03.09.21 00:08:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.