sistemde aşılı görünmemiz için 1 doz aşı yeterli mi?

herkese merhaba,

şu ana kadar hiç aşı olmadım ve önümüzdeki haftalarda üniversiteye bolca giriş çıkış yapmam gerekecek. acaba 1 doz aşımı olsam yarın, sistemde aşılı görünür müyüm, yoksa 2. dozu olmadığım için sistemde aşısı tamamlanmamış olarak mı görünürüm?

Aşı sertifikası çıkıyor. Tek doz yazıyor. Yeterli.

  • dissendium  (02.09.21 21:20:17)
Aşı kartı ikinci dozdan sonra oluşturulabiliyor. İkinciyi de olmalısınız.

edit: dissendium yazdıktan sonra editliyorum. Bende aşı sertifikası ikinci dozdan sonra çıkmıştı.
  • himmet dayi  (02.09.21 21:20:46 ~ 21:21:22)
"asili" denebilmesi icin kisinin tam asilanmis olmasi gerekmiyor mu? Cift doz yani. En azindan bizim okula gelen yazida bu sekildeydi.

  • invictae  (02.09.21 22:32:22)
Önceden ilk dozu olunca kart çıkarılabiliyordu sonra onu engellediler. 2 doz aşı olmadan kart alınmıyor tekrar değişiklik olmadıysa.

  • lappuntamento  (02.09.21 22:41:44)
31 Ağustos'ta ilk dozu oldum. Aşı sertifikam e-Nabız'da var. Aşılı görünmek diye bir şey yok.

  • dissendium  (02.09.21 23:02:53)
2 sinovav artı bir biontech ya da 2 biontech olmalısın aşılı sayılmak için.

  • mikahakkinen  (03.09.21 09:08:04)