science direct' e full ulaşma imkanı olanlar

aşağıda adı geçen makaleleri aramaktayım. şimdiden teşekkürler.

the mmpi critical items: how well do they work?
journal of consulting and clinical psychology, volume 44, issue 6, december 1976, pages 921-928
mary p. koss, james n. butcher, norman g. hoffmann

racial bias in the mmpi: a methodological review
journal of consulting and clinical psychology, volume 48, issue 2, april 1980, pages 263-267
david a. prichard, arthur rosenblatt

validity of the mmpi pd scale among black males
journal of consulting and clinical psychology, volume 43, issue 2, april 1975, pages 166-172
victor h. elion, edwin i. megargee

short-term stability of mmpi profiles
journal of consulting psychology, volume 30, issue 2, april 1966, pages 172-174
edward lichtenstein, james h. bryan

aramaya usendim. direk linklerini verirseniz indirebilirim

  • crucio  (02.06.10 23:24:04)
www.sciencedirect.com

Mailim de goksel87 et gmail nokta kom

şimdiden sağol
  • nictir git  (02.06.10 23:32:25)
maalesef uyeligim bu makaleleri acmadi. kusura bakmayin. eger baska veritabanlarinda da varsa oralardan da deneyebilirim.

  • crucio  (03.06.10 00:18:25)
Benim üyeliğim de açmadı bunları demek ki başka bi' durum var. Yinede çok sağolun.

  • nictir git  (03.06.10 00:22:29)