[]

ispanya gezisi

iki doz biontech aşısı oldum ve üzerinden 14 gün de geçti. pandemi öncesinde alınmış schengen vizem de var. ispanya'ya gitmeyi düşünüyorum, ispanya'nın sağlık bakanlığı sitesindeki formu doldurmam lazım, ekstra otel rez.leri, dönüş bileti gibi belgeleri de alacağım yanıma. ama malum pandemi dönemi. nolur nolmaz diye yakın zamanda deneyimlemiş olan/deneyimlediği tanıdığı olan varsa nedir ne değildir paylaşabilir mi?
 
ab'ye zorunlu olmayan seyahatler halen yasak.


  • redskull  (02.09.21 14:01:56) 
@redskull yoo gayet gidenler var.


  • psychosocialll  (02.09.21 14:21:18) 
2 olay anlatıcam.

1. sözlükten biriyle mesajlaştım. adam mevcut vizesiyle tüm riskleri alarak avrupa'da turistik seyahat ettiğini söyledi.
2. ama ben bu riske giremediğim için iş amacıyla ab ülkesine geldim. içeri girerken pasaport polisine, eğer turistik amaçla gelseydim alır mıydın diye sordum. net bir cevapla hayır dedi.

şimdi ilk adamın şartları zorlaması mantıklı geliyor. sonuçta ab'ye almamaları yasal değil. sana vaktinde vize vermişler. şu an giremezsin demeleri için ab nezdinde kanun çıkarmaları gerek. tıpkı bizim sokağa çıkma yasağı gibi. kanun çıkarmadan bunu zorlayamazlar. mevcut vizenle şansını zorlayabilirsin ama riskli.
  • buenosdias  (02.09.21 14:22:52 ~ 14:24:03) 
Çok teşekkürler cevaplar için. İspanya için durum farklı araştırdigim kadarıyla. Sinovac aşısını falan da kabul ediyor mesela. Kendi sitelerinde aşılı için turistik geziye de ok olduğunu söylüyor aslında ama yine de giden varsa daha net olur diye sormak istedim ben de


  • nickimineyapsam  (02.09.21 20:58:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.