klozetteki inatçı lekeler nasıl çıkar

aşağıdaki linkteki görsele benzer hem giderde hem de kapağın alt kısmında lekeler oluştu

imgrosetta.mynet.com.tr

ne yaptıysam çıkmadı
en son şu üründen aldım ama yine nafile
www.rossmann.com.tr

var mıdı öneriniz?

bence bunlar kireç nedeni ile oluşmuş, kirece yapışmış lekeler. Bu nedenle çok güçlü kireci çözen kimyasallar kullanabilirsin.

  • zimbirik  (01.09.21 10:25:24)
Tuz ruhu.

  • kibritsuyu  (01.09.21 11:11:29)
Diversey kirec cozucu ile, trendyolda var, linklemeye usendim

  • balpolen  (01.09.21 12:10:09)
kezzap tuz ruhu.

  • kenarortay  (01.09.21 12:56:17)
camasir sulu olan tuvalet jelleri var. ayni boyle su lekesinden sararmis klozeti bembeyaz yapti. ozellikle camasir sulu olanlardan olmali ama.

  • chezidek  (01.09.21 12:57:38)
Tel sünger ve normal wc temizleme ürünleri. Giyeceksin bulaşık eldiveni gibi bir şey sokacan elini zımpara çeker gibi, anında temizlenir.

  • bana kedicik derdi  (01.09.21 13:47:58)
  • bana kedicik derdi  (01.09.21 13:50:39)
Kettle a 1.5 litre su koyup içine de 1 su bardağı limon tuzu koyun öylece katnatınc kaynadıktan sonra yavaş yavaş dökerek fırçalayın

  • apocalipy  (01.09.21 14:57:06)
tuz ruhu belki şimdi çıkartır ama en başta porselenin cilasının gitmesine neden olan asıl şey zaten tuz ruhu gibi kimyasallar kullanmak.
normalde düzenli fırçalayıp, kireç çözücü içeren temizleyiciler kullanılsa ve tuz ruhu falan dökülmese, o porselenin yüzey o denli kireç tutmaz.

  • blatta hiberna  (01.09.21 15:02:31)
aynısı vardı yukarıda tavsiyelerin çoğunu denedim olmadı. sonra bulaşık teliyle bunu denedim oldu www.koctas.com.tr

  • cptxxx  (01.09.21 18:33:06)