arkadaşım haklı mı

selamlar. çok kısa bir sorum olacak. arkadaşımın elektronik sigarasının (iqos) şarjı bitmişti ve benim evimdeydik. type c şarj aleti var mı dedi. var hatta istersen daha hızlı şarj eden de var ona takayım dedim. olur kanka dedi. tüm diyalog bu kadar bu arada. ben de bilgisayarımın type c şarjına taktım. alet hem şarj olmamış hem de bozulmuş. arkadaşım diyor ki sen bozduğun için yenisini almalısın. arkadaşım haklı mı?

Bence sen haklısın ya, çok önemliydiyse yanında getirecek arkadaş. Bilerek mi bozdun, takmasaydi

  • olaylar olaylar  (01.09.21 00:33:11)
Herhalde eski arkadaşım demek istediniz .

  • delikedidilimiyedi  (01.09.21 00:34:07)
tatava yapmam yenisini alırım, elim değmişken bir de yeni arkadaş bakarım. bu kadar.

  • xaloc  (01.09.21 00:39:29)
yenisini al muhabbetini yapmamalı ya yakın bir arkadaş. bir de senin belirgin bir hatan yok.

  • biravekahve  (01.09.21 00:44:10)
İletişimi keserim.

  • hayirsiz  (01.09.21 00:52:23)
Sen e-sigara kullandın mı? Sanırım cevap hayır. O zaman nasıl şarj olacağını bilme imkanın yok. Arkadaşın haksız. @sen nasıl bir insansın +1

  • nawar  (01.09.21 01:17:59)
o e-sigara standart type c ise zaten sen ya da senin adaptarörünün bozmuş olmasına imkan yok. hızlı adaptör olup olmamasının bir önemi yok, e-sigara hızlı şarj olmuyorsa.

  • vizivozo  (01.09.21 01:31:38)
Eğer imkanın varsa, yeni bir tane alıp köpeğin önüne atar gibi at elemanın önüne. Hatta komidinin üstüne 50 tl bahşiş bıraktım çıkarken at cebine de. sonra da arkadaşına yol ver. Eğer imkanın yoksa arkadaşına deh çek gitsin. Millet iyice arsız olmuş...

  • nifak tohumu  (01.09.21 03:38:39)
Arkadasin saka yapiyor olabilir mi?

Ciddi ise ben olsam alirdim bir daha da yuzune bile bakmazdim
  • turkuaz  (01.09.21 06:46:15)
Beyin özürlü arkadaşın haksız. Sen zaten demişsin. Böyle böyle takayım mı diye. O da kabul etmiş. Senlik hiç bir şey yok. Fakat arkadaşının bu tsvri çpl çirkin. Kesinlikle ve kesinlikle muhabbeti keserdim

  • limonlu eksi  (01.09.21 08:49:56)
Senin bir suçun yok.

  • yedigimiztavuk  (01.09.21 08:57:13)
yenisini alır iletişimi keserdim

  • Hallegadola  (01.09.21 09:27:25)
Senin bir suçun yok diye düşünüyorum. Ancak type-c bir giriş standardı, her type-c ürünü birebir aynı spesifikasyonda değil, o yüzden sırf girişi uyuyor diye farklı şarjları cihazlarınıza takmayın derim.

  • roket adam  (01.09.21 09:48:59)
al ve iletisimini kes bu eski arkadasinla

  • bay b  (01.09.21 09:53:33)
Sen onay almadan bir şey yapmamışsın, arkadaşının ricasını ondan da onay alarak gerçekleştirmişsin. Arkadaşın haksızlıkta uzay.

  • zimbirik  (01.09.21 10:01:16)
arkadaşın haksız. hatta zararlı birisi. koşarak uzaklaş

  • dafuq  (01.09.21 10:08:16)
ahahaha millet kafayı yemiş ya. o arkadaşı çöpe at +1

  • makarnavodka  (01.09.21 10:28:06)
alma sakin. cakala bak

  • ala09  (01.09.21 12:18:46)
Arkadaşın biraz haklı. "type-c'den taksam şarj olur mu acaba?" diye sormuş olsan ve o da sana "tak bişey olmaz" demiş olsa normalde onun aklına belki gelmeyecek şeyi fikir olarak sunduğun için 3/1 4/1 oranın hatalı olurdun. Ama sen "type-c şarjına taktım" diyerek onun adına karar almışsın. İkiniz de bozulup bozulmayacağını bilmiyorsunuz ama teklif eden de sensin, pratikte yapan da sensin. Bu da seni kusurlu yapar bence.

Fiyatı 500 ise mesela en az 350-400 gibi bişeyi senin vermen lazım. Hatta ben olsam bunun pazarlığına da hiç girmem alırım direkt yenisini. Aranızda ne tür bir konuşma geçti bilmediğimiz için iyi arkadaş kötü arkadaş çıkarımı yapılamaz. Bozulduğunu fark ettiğiniz anda sen hemen atlayıp "ben para vermem haberin olsun" dediysen eğer arkadaşlıktan çıkarılması gereken sen olursun. O yaptıysa aynısını bu kez o kötü falan..

Ver parasını gitsin işte çok büyütecek bişey yok.
  • IncredibleMau  (01.09.21 12:29:53)
haksız.

eşya onun eşyası.
şarj aletini yanında taşımak onun sorumluluğu.

sen ona kendi sorumluluğunu yerine getirmesi için kendi malını vermeyi teklif edip yardımcı olmak istemişsin.

bunu değerlendirip kullanması ya da bu kabloyu bilmiyorum şimdi bozmasın diye kullanmaması gereken o.

velev ki ısrar etseydin, yok abi bozar demesine rağmen üsteleseydin bile onun hatası olur, 'hayır, takmaycagım' deme lüksü vardı her türlü. 18 yaş üstü akli dengesi yerinde bir bireyse kararlarını manipulasyonlarla değil kendi aklıyla alması gerektiğini bilmeli.
  • kurcalamabozarsin  (01.09.21 12:33:05 ~ 18:59:04)
böyle bir durumda "yenisini almalısın" diyen adamdan şüphe ederim.
gerçekten o zaman bozulduğundan emin misiniz?
önceden bozuk olan şeyi bile siz bozmuşsunuz gibi göstermeye çalışmış ve yenisini istemiş olabilir.

gerçekten o anda bozulduysa bile, bunda sizin sorumluluğunuz yok.

iki durumda da, arkadaşı çöpe +1
  • blatta hiberna  (01.09.21 15:34:43 ~ 15:37:07)
Sakın ha alma, iletişimini de kes.

  • lcha  (01.09.21 15:41:05)
Bu kadar cevabın arasında benim karşıt görüş kabak gibi sırıtıyor. Bu kadar insan haksız olamaz diyerek soruyu tekrar okudum ve şuna kanaat getirdim: arkadaşın kesinlikle haklı.

"type c şarj aleti var mı dedi. var HATTA İSTERSEN DAHA HIZLI ŞARJ EDEN DE VAR ona takayım dedim. olur kanka dedi"

Talep edilen şey cihazı şarj edebilecek bir type-c şarj aleti, teklif edilen hızlı type-c şarj aleti. Adamın hızlı şarj etmek gibi bir isteği yok. Onayı o vermiş olabilir ama bunu aklına sokan sensin. Cihazın bozulmasına sebep olacak yöntemi teklif eden sensin, az ya da çok niye bundan mesul olmayasın??

Kim öder konusu biraz çifkefleşince muhakeme de biraz kaybolmuş ama önceki cevabımda da dediğim gibi, aranızdaki diyaloğu bilmiyoruz.
  • IncredibleMau  (01.09.21 15:52:23)
İqosun membahı olan ülkelerden birindeyim, mağazaya götürürse yenisiyle hemen değiştirirler. Bu tarz sorunlarda kullanıcı hatası vs bakmadan değiştiriyorlar bilginiz olsun.

  • tuborg yesili  (01.09.21 21:26:00)