Aylardır süren alerji

Yaklaşık 4 aydır devam eden hapşırma, burun kaşıntısı, göz yaşarması ve ardından burun akıntısı sorunuyla yüzleşmekteyim. Özellikle sabah saatleri olsa da gün içinde tekrarlayabiliyor. Aşılarımı olmadan önce başlayan bir durum. Göğüs hastalıklarında kan testi, deri prick testi, solunum testi yapıldı ve akciğer tomografisi çektirdim. Hiçbirinde sorun çıkmadı. Mevsimsel rinit olduğu söylendi. Doktorun verdiği ilaçları da kullandım fakat alerji durumu hala devam ediyor. Benzer durum yaşayan var mıdır ? Varsa çözüm önerilerinize açığım. Teşekkürler.

histamin kaynakli olabilir. Bir arastir derim.

  • tezek  (31.08.21 03:10:37)
Doğru, deri prick testinde sadece histamin alerjisi (0,7 cm) çıktı. Genel olarak baktım fakat özel olarak tavsiyeniz var mıdır ?

  • paraustunualmayanadam  (31.08.21 03:13:55)
Dusuk histamin diyeti yapabilirsiniz. fermente gida yememeye calisin, yemekleri taze yemeye bekletmemeye calisin. Yediginiz gidalarin dusuk histaminli oldugundan emin olun. Bunun icin app'ler var indirip bakabilirsiniz. Ayriyetten Tr'de var mi bilmiyorum. Toz kapsul haline getirilmis hayvan bobrekleri supplement olarak satiliyor. Bu sanirim bagirsaktaki DAO enzimleri konusunda yardimci oluyor. Gecmis olsun.

  • tezek  (31.08.21 04:34:52)
ben de aynı durumdayım. aşıdan sonra oldu.

  • nadirendeolsa  (31.08.21 08:27:22)