[]

odaklanma sorunu / dikkat eksikliği

uzun süredir odaklanmada zorlanıyorum, dikkatim çok çabuk dağılıyor. özellikle iş yerinde sorun yaratıyor, iş arkadaşlarım çok çabuk fark ediyor.
bazen bir iş yaparken başka şeylere dalıp gidiyorum, boş boş etrafa bakınıyorum, aklım da başka yerlere uçuyor. tıpkı çılgın bediş gibi.

biraz nostalji olsun;
www.youtube.com

bu sorunu nasıl çözebilirim? şuan verdiğim performanstan memnun değilim.
mümkün değil ama, makine gibi çalışmak için neler yapmalıyım?

 
solgar nero nutrients..


  • KUCO  (30.08.21 23:11:13) 
Bir dizi izlerken, sosyal medyada gezerken ya da size keyif verdiğinizi düşündüğünüz konularda da bu odaklanamama problemi geçerli mi? Eğer öyle ise ciddi bir odaklanma probleminiz var demektir.

Eğer size keyif veren aktiviteler sırasında dikkatiniz dağılmıyorsa o zaman size dopamin detoksunu araştırmanızı öneririm.
  • zimbirik  (31.08.21 10:40:23) 
adhd konusunda çalışan bir uzmana başvurmalısın. dikkat dağınıklığı dışında. erteleme, zamanı yönetememe, basit ödemeleri-faturaları atlama-unutma gibi durumlar var mı ?


  • orpheus  (31.08.21 14:04:35) 
@zimbirik
şimdi düşündüm de, sanırım geçerli...

@orpheus
erteleme, zamanı yönetememenin hası var.

galiba durum düşündüğümden de ciddi.
  • MtKrt  (31.08.21 22:04:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.