Windows iki oturum

>>> Bir bilgisayarım var. Orda chrome iş için kullanıyorum, tüm sekmeler sabit bir sekilde acık.

Şimdi Windows'dan ikinci bir oturum acıp kişisel işlerim için orda chrome kullansam, virüs gibi bir durum oldugunda ilk oturumdaki iş için kullandıgım sekmelerin acık oldugu chrome'da sıkıntı cıkar mı?

Virüs bilgisayar girerse; oturum fark etmez sanırım dimi? Sacma bir soru oldu farkındayım ama biraz önemli konu.

Edit:İlk oturumda opera'da kendi işlerimi hallediyorum, bana yeni bir chrome lazım,sabit sekmesiz. Bilgisayar bana ait, şirkete ait değil.

Virüs girerse farketmez. Şirkete ait bilgisayar olduğu için ikinci bir oturum açmaya iznin olmayabilir.

  • sutlu nescafe  (30.08.21 14:09:55)
Virüsün hangi oturumdan bulaştığının bir önemi yok. Virüs bulaşınca zaten 'all users' klasörlerine bulaşır veya başlangıca bir uygulama eklerse bu uygulama tüm kullanıcılar için çalışır halde ayarlanır.

Yeni bir chrome için Ctrl + Shift + N kombinasyonu yaparsanız yeni 'Gizli Chrome' açılır. Diğerinden farklı gibi davranır ve geçmişi saklamaz. Gizli olmasın diyorsanız Ctrl + N ile yeni bir pencere açabilirsiniz. Yine diğer sabit sekmeli Chrome ile karışıklık olmaz.
  • himmet dayi  (30.08.21 15:14:21)