[]

stres ve kaygiyi hafifletmek icin ilac

merhaba,

Bir is gorusmesinden ya da sinavdan, onemli bir toplanti vs den once cok fazla heyecanlaniyorum. 2 gun sonra olsa bile o 2 gun hicbirseye odaklanamiyorum. boyle biri degildim aslinda, pandemiden beri boyleyim, belki de insanlarla cok az konustugum icin uzun suredir. bu durumu hafifletmek icin kullandiginiz, ise yarayan bir ilac, yontem vs var mi? kadinlar adet oncesi stresi icin onerileriniz nedir?


 
Sarı kantaron, papatya vb. çayları ile bunların içinde olduğu haplardan denedim ama açıkçası hiçbirinden çok fayda sağlayamadım; yine de şans verilebilir.

Maddi imkanınız varsa psikolojik destek almanız faydalı olur ya da meditasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Meditopia uygulamasının (Başka uygulamalar da var tabi) tematik meditasyonları var, düzenli olarak bir süre yapınca rahatladığımı, bazı şeyleri daha az kafama taktığımı hissetmiştim.
  • salihdt  (29.08.21 17:38:49) 
ben uzun yıllardır psikolog desteği alıyorum. o yüzden bu toplantı, sunum öncesi vs. meseleleri genelde terapide konuştum. zaman zaman da antidepresan kullandığım yıllar oldu ama sadece kaygı için değildi biraz depresiftim. yani anlık sunum öncesi alıp sakinleştiğim bir şey kullanmadım. yukarıdaki arkadaş meditopia önermiş, onu da 3 yıldır falan dönem dönem kullanırım.

lakin adet öncesi sendromuna bir şifa bulamadım :) normalde çok ağır seyredenlere prozac verilebiliyor ama ben başka bir ilaç kullandığım için vermemişti doktor. onun yerine adet öncesi tranko buskas almamı önermişti ama çok efektifti diyemem. çok delilirsem ve ertesi gün de çok önemli bir işim yoksa yarım xanax alıyorum çok çok nadir o da.

bu söylediklerim hepsi doktor kontrolünde yapılan şeyler. adet öncesi çok zorlu geçiyorsa meditasyon, yoga, bol yürüyüş ve doktor önerisiyle bir ilaç alabilirsiniz. bir de bence kafein gerçekten azaltılmalı premenstruel dönemde kesinlikle.
  • ruh i tibbiye  (29.08.21 17:52:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.