[]

ankara'da ki uçsuz bucaksız yerlerdeki apartmanlar hk

www.instagram.com

mesela şu gibiler. böyle yüzlerce site bina vs var. bunların etrafında neden hiç başka site yok? yani bi yeri imara açıp yapıyı diktilerse etrafı da imarlı oluyordur heralde. baya da lüks falan yapıyorlar. arsa ucuz diye geliyorlarsa buralara yapmaya, başka müteahhitler neden yapmıyor? anlayamıyorum bi türlü. bi ankara böyle. konya da çok büyük şehir ama aşırı düzenli ve kontrollü açılıyor şehir dışına doğru


 
etrafı doluyor ama zamanla. bunun en yakın örneği 1- pamuklar mahallesi 2- ovacık mahallesi.

bir iki tane yapılıp yüksek fiyattan alıcı bulduğu anda diğer müteahhitler üşüşüyor.

konya ile ankara planlama konusunda kıyaslanamaz. konya şehir planlaması konusunda türkiyedeki en iyi illerden biridir. bosna mahallesi mesela toplasanız 20 yıllık mahalle, sokakları ankaranın ana caddeleri genişliğinde.
  • trajikomix  (29.08.21 00:11:47) 
çünkü melih zamanında, rant için ankara çevre yolu içinde kalan neresi varsa, her metrekaresine imar verdiler. ankara'nın tek düzenli yeni sayılabilecek yerleşimleri batıkent ve eryaman.

o bahsettiğiniz binalar da tamamen bizlerin sırtına yük olarak biniyor. çünkü imar verilen yerlere belediye altyapı götürmek zorunda. tarlaların ortasındaki 1 tane inşaat için kilometrelerce altyapı gidiyor. plansızca. o altyapı yeni binalar yapılırken tekrar tekrar yapılıyor vb. toplu taşımaya da girmiyorum. iki kişi için belediye hat koyuyor vb.
  • malheiros  (29.08.21 11:35:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.