Sonbaharda yeniden Covid kaynaklı kapanma ihtimali var mı?

sb

saat yasakları, pazar yasakları falan bir ihtimal gelebilir ama komple bir şey sanmıyorum. Olursa da atıyorum kafelere konserlere aşılılar ve hastalığı geçirmişler girsin, diğerleri giremesin tarzı bir şeyler olabilir. Örneğin Fransa'da o tür bir durum var diyorlardı.

ama aşı geldi, bundan sonra öyle bir yasak olmamalı normalde.
  • nhk ni youkosu  (28.08.21 20:12:28 ~ 20:13:03)
Var ama esnaf için geçen seneye göre daha zor durum olur.
Çok kimseler kazandığından değil hazır elindekinden harcama yaptı.

  • Erva  (28.08.21 20:32:20)
bu sorunun cevabını kimse bilemez tabi ki ama bence yok. belli başlı kısıtlamalar ve kurallar belki gelecektir ama sokağa çıkma yasağı tarzında bir şey beklemem ben bu saatten sonra.

aşı işini iyi kötü yaptık. buna göre ölüm oranlarının azalmasını bekleyebiliriz sanırım. eğer bu da çözmüyorsa sürü bağışıklığını seçer sanki ülkeler. bizim ülkemiz de aynı şekilde çünkü ekonomik olarak çok zorluyor insanları.

topyekün kapanma işinin oluşması için okulların açılması kararının çok çok kötü etki yapması gerek diye düşünüyorum. yani öyle bir etkilemeli ki bir anda rakamlar uçup gitmeli. bu olasılıkta bile tam kapanma hiç sanmıyorum, muhtemelen uzaktan eğitim hikayesine dönüş yapacaklardır.

edit: şunu söyleyeyim de linç yemeyeyim. pandeminin herhangi bir şekilde etkilemediği bir işim var. esnaf falan değilim. kapanmama için propoganda yaptığım falan sanılmasın yani.
  • syozkn  (28.08.21 20:56:42 ~ 20:57:45)