anne kedinin yavru kedileri taşıması

bizim apartmanın bir kedisi var tekir. hamileydi 1 hafta önce yavruladı. şu plastik yuvalardan da yapmıştık. yaşadığı yerin içine yavrulamıştı. bugün bir baktık yavrular içeride yok. sağı solu taradık. hepsini götürüp bahçenin kuytu bir köşesine taşımış. emzirdiğine falan da rastlamadım ama 1 haftadır hayatta olduklarına göre herhalde emziriyordur diye düşünüyorum.

acaba yavruları benimsemeyip de yuvadan mı atmıştır? yoksa daha güvenli falan gördü de o tarafa mı taşıdı? nedir bunun kedi dilinde karşılığı? ne yapmak lazım?

Bir şekilde orayı daha güvenli bulmuş. Emzirmeseydi yaşayamazlardı dediğiniz gibi...

  • pispinti  (28.08.21 20:07:52)
isterseniz pamuklardan yuva yapın anne yine bizlere saçmasapan gelen yerlere taşıyor. içi öyle rahat ettiği için, ellememek en iyisi.

  • dmkc53  (28.08.21 21:01:09)
benim gördüğüm kadarıyla tekirler çok iyi annelik yapıyor. tam net olmamakla beraber bulunduğu yeri güvensiz bulmuştur ya da sorunlu bir tip alıp kedileri oraya götürmüştür. anne, yavruların yanındaysa bakıyor demektir, bir de yavrular açsa sürekli viyaklar, siz yuvayı yeni yere götürebilirsiniz isterse girer. yeni yere anne için besleyici mama ve temiz su bırakırsanız o gerisini halleder.

  • surprise  (29.08.21 12:01:50 ~ 12:02:14)