Velayeti annede olan çocuğa aşı yaptiramadık

Evet. 16 yaşında çocuk, anne baba boşanmış. Velayet annede. Aşı için babanın da imzası gerekli deyip aşı yapmadılar. Íşin kötüsü baba piyasada yok. Ulaşmak imkansız yani neredeyse.

Daha da ilginci bir diğer çocuk var elimizde aynı yaşta ve aynı durumda. Velayet annede, boşanma kararı ve velayetin annede olduğunu gösterir belge ile gidildiğinde rahatlıkla, babanin imzasına gerek kalmadan aşı olabildi.

Ama gelgelelim bir numaralı çocuk olamıyor. Bu çifte standart nedir? Yok mu bunların elinde bir genelge. Internette bir bilgi de bulamadık.

Çocuk haftaya okula başlayacak aşısı yok. Annesi tedirgin. Çaresiz. Sağlıkçı l, hukukçu arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

"imza gerekli" diyen kim? hastane mi?

oyleyse asi olabilen cocugun oldugu yere gidip olsun? hastanenin insiyatifindeyse.
  • robokot  (28.08.21 17:43:44)
Aşı olan çocuk İzmir'de oldu. Esas çocuk İstanbul'da.

  • old possum  (28.08.21 17:50:14)
o zaman baska hastane denesin. hastane hastane dolassin hatta, biri kesin yapar.

  • robokot  (28.08.21 17:53:56)
ben bu hafta yaptırdım. kimse bir şey sormadı. Türkiye’de herkes saçma sapan kafasına göre davranıyor. ben olsam kurumu şikayet ederdim.

  • deartheodosia  (28.08.21 19:24:12)
E nabizdan bir form doldurduk. Hastanede falan kimse birşey sormadı.

  • primetime  (28.08.21 19:53:03)
resmi olarak su sorulabilir. asi yapmayan yer bunu hangi yonetmelik veya genelge kapsaminda yapmiyor. bunu size aciklamak zorunda. cevap veremezse asiyi yapmak zorunda.

  • helenart  (28.08.21 21:14:07)
Aşı yapmayan hastaneye dilekçe ile başvurup şikayetinizi dile getirin yaparlar. Ayrıca cimer'e yazılabilir. Velayet annedeyken babanın imzasını aramakla babası ölmüş kişi için babanın imzasını aramak arasında bir fark görmüyorum. Bu nasıl saçmalıktır? Başka hastaneye gitseniz de muhtemelen yaparlar ama aşı yapmayı reddeden hastaneyi mutlaka şikayet edin.

  • bhhs  (28.08.21 22:47:04)