Ucuz otomatik araba ve fiyatlar

Normalde 90-100 bin verebilirim ama öyle düzgün (otomatik) araba yok gibi, Yaris-Micra vb. otomatiklerin 2006 modelleri anca o fiyata.

2015-16 modellerine gelirsek de 150 bin tl'lere çıkmak gerekiyor. Buradaki ikilemim şu:

diyelim kredi ile 160'lara çıktım, hala ikinci el "Yaris, Rio, Micra, i20" vb. mi alınmalı yoksa artık sıfır Mitsubishi Space Star, Kia Picanto gibi bir şey mi bakılmalı? Ne dersiniz? Space star kağıt üstünde iyi duruyor ama ileride satamazsın diyorlar.

yani açıkçası sorun çıkarmayacak, klimalı, giden bir araba olsun yeter kafasındayım (geçen bir arkadaşımın baya eski Mitsubishi Carisma'sını gördüm dışı eski olmasına rağmen işini yapıyor o bile haha) ama bir yandan almışken 3-5 yıl kullanabilirim belli olmaz. İlk arabam olacak bir de. O yüzden kafam karışık.

not: böyle vergi sistemine ve ekonomiye lanet olsun.

piyasada tutulan araba almakta fayda var. space star da picanto da almazdım. clio 4 mantıklı geliyor bana 1.5 dci edc ya da 1.2 tce edc bulunabilir.

  • signore  (28.08.21 16:15:25)
Clio önerisine katılıyorum ben de. Sıkıntısız, aşırı az yakan, bozulursa da parçası ve işçiliği ucuz, satması da aşırı kolay bir araç.

  • roket adam  (28.08.21 16:44:10)
2015-16 polo da bakabilirsin. Satmasi da kolay.

110 bandinda 2011 civari micra'lar var.

Sifir b segment bos araba alacagima 4 5 yasinda duzgun araba alirim ben.
  • brkylmz  (28.08.21 17:13:59)
Iki ay once ayni ikilemdeydim. Sifir ve zor satilan bir arac yerine dusuk km piyasasi olan bir arac aldim tabsiye ederim.

  • thesomberlain  (28.08.21 17:16:51)