[]

Adobe After Effects

Selamlar,

Çok acil bir şekilde adobe after effects yazıyı yukarı doğru kaydırmayı öğrenmem gerekiyor. programı kullanmayı hiç bilmiyorum sayılabilir kendi kendime kurcalıyorum yalnızca, hani cast akar ya o şekilde. uzun bir yazı var birisinin hayatı, resimin üzerinden bu yazı yukarı doğru akacak. drift over time effecti kullanıyorum ancak sadece ekrandaki yazıyı kaydırabiliyorum yani elimdeki yazı çok uzun çoğu kısmı gözükmüyor. bu işi çözemedim kısacası.

öte yandan illa adobe after effect ile mi yapıcaksın lan diyenleriniz varsa daha basit program önerilerinizi bekliyorum. çok acil bir konu yarına yetiştirmem gerekiyor.

en azından 2-3 saatliğine üstte kalırsa sevinirim.

 
"roll" den bahsediyorsun sanırım. premier/edius vb tüm programlarda mevcut. after effects kullanıp kendini hırpalamana gerek yok. google'a yazarsan ayrıntılı bi şekilde anlatan bir ders çıkacaktır karşına eminim (en azından adobe premier için)


  • madyb  (02.06.10 21:05:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.