asansörsüz bina 4 .kat hakkında yorumlar

antalya ışıklar tarafı böyle evlerle dolu. bu tür yerlerde yaşamışlar oldu mu deneyimleriniz neler

ev eşyalı. eşya satın almama gerek yok ama gün içinde sabah spor sonra market gibi çok git gel yapıyorum. belli bir yerden sonra sıkar mı sizce. ortalama kaç dakika alır.

antalyada yürürken bile terliyorken merdiven iyice terletir bir de :(

spor yapıyorum deyip de asansörü neden dert ediyorsunuz.

basamakları 2şer 2şer çıkarsanız 2. kat olarak düşünürsünüz.
  • qobel  (27.08.21 11:06:00)
Ohoo cocuklugum gencligim gecti. Hatta tum ailemin de gecti.

Ekstra olarak evimi, sobali idi. O sobanin kovasini asagiya inip bosaltip , komur doldurup tekrar cikartirdik.
Zor muydu zordu. Ama anam babamdan jir gun duymadim bu zorlugu, kaldi ki bizim ustumuzde 2 kat daha vardi.

Simdi 40 yasina geldim. Asansorlu de olsa giris kattan baska yerde oturmam.

Eskiden pek goze batmayan ama simdilerde fiyati ciddi dusuren opsiyon.
  • Filinta61  (27.08.21 11:10:54)
alternatif varsa eğer ben tercih etmezdim. birinci katta oturduğumuz için asansör kullanmıyoruz ama market sonrası vs zorluyor.

spora gitmekle vs alakası yok ya hayat kalitesini düşürür bence.

biz de bir ara ev bakıyorduk ve asansörsüz evleri direkt eliyorum. uzun vadeli düşünürsek eğer çocuk vs olması durumunda büyük sıkıntı zaten.

dediğim gibi alternatif varsa asla tercih etmem.
  • elorelia  (27.08.21 11:18:40)
Marketten yüklüce alışveriş yaptınız, dert.
Kargocu geldi, ağır bu çıkaramam diye söylendi, kargocuyla tartışmak dert, inip paketi almak ayrı dert.
Gece dışarıdan geldiniz, sarhoşsunuz, dert.
Dert.
  • kobuzchu kiz  (27.08.21 11:26:50)
Tek başına işleri hallediyorsun da, yaşlı veya bebekli biri olduğunda dert.
Bir de bazen çok ağır eşyaların oluyor.

  • burfak  (27.08.21 11:47:51)
Asansörsüz bina ciddi dert. Hadi biri bileğini burktu, ne olacak ?

  • photo85  (27.08.21 12:06:42)
4. Kat bir sey degil ya. Tasinma masrafi yuksek olur sadece.

  • floydian  (27.08.21 12:24:52)
yaşlı, hasta, şişko falan yoksa tercih edilebilir tabii ki. 4 kat nedir, spor olsun diye bile çıkılır. bence problem yok.

  • roket adam  (27.08.21 14:17:53)
7 yıldır spor yapıyorum. Asansörsüz evde 4 ay yaşadım hayat kalitem düştü. Spor ile bir ilgisi yok. Kesinlikle tercih etmezdim hem de Antalya sıcağında.

Edit: Asansörsüz 5 kat.
  • ruhen hastayim ben  (27.08.21 14:30:36 ~ 14:31:20)
Normal şartlar altında 4 kat merdiven çıkmak çok bir şey değil ama yürümenizi etkileyecek bir sakatlık/kaza meydana geldiğinde o merdivenleri inip çıkmak çok zor olabilir. Benim başıma geldi üçüncü katta çok zorlanmıştım.

  • pispinti  (27.08.21 14:31:44)
Asansörlü binada 3. kat 10 yıl boyunca merdiven çıktım.

Başka bir binaya taşındım geçen sene yine 3. kat fakat merdivenler çok dik. Normalde hadi neyse de bi market alışverişi, ya da büyük bi eşya alındığında bi karpuz olduğunda canlar sıkılıyor yalan yok.

Bisikletim var zemine koymazsam binemiyorum gibi rezillikler de var.
Bi de kuryelerden yediğim küfürler var :D
  • hedep  (27.08.21 16:19:18)